:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: BiR DaMLa GöZYaŞı uÄžRuNa BiR YuDuM SeVDa
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bir damla gözyaşı uğruna bir yudum sevda..

Yine sensizim bu akşam odam soğuk,yüreğim ise buruk. Dudaklarımda boş bir hayal, elimde ise o hayalin resmi var. Sensizim diyorum ya geceleri dost, kaldırımları sırdaş edinmek istiyorum. Ve hemen kumsaati misali damlayan yüreğimi,hesapsız zamana gömüp hayalin resmini aramaya koyuluyorum.

Kaldırımlarda; geçmişin istenmeyen habercileri kurumuş yapraklar, ardımda umutsuz yarınların son bekçisi geceler, sevda uçurumunda ise kaldırımlara tutsak gecelere mahkum olan gözyaşım var.

Yalnızları tek perde oynarken gecelerde,yine aynı şarkı dolandı dilime;

Gözyaşı sevda kirpiklerinde mezartaşı,

Az önce geçti hayallerimin naşı.

Matem gecesinin yağmuru çınlatırken kulağımı, yüreğim sızladı. Uzaklardan ta uzaklardan bir ses bütün bedenimi sarstı;

- Sevdiğim, gel artık

Seninle beraber fakat sensiz bir hayalin peşinde,bilinmez sokaklara daldım ve o sesi aradım. Hani aşuk maşukunu ararya, hani Leyla Mecnununa kavuşamazya, hani Ferhat Şirinine ulaşamazya o misal, gül dalında bülbül hayaliyle sokaklara daldım.

Ne olurdu bir kere,bir kere daha duysaydım "Sevdiğim,gel artık" deyişini. Hele o "Sevdiğim" deyişini. Güller döksem yoluna, umutlar adasam yarınlarına, gözyaşı kıtsam uğruna bana yine "Sevdiğim" dermisin. Söyle sevdiğim dermisin.

Bir nakış gibi işledim seni içime,bir sır gibi sakladım seni yüreğimde. Hasret

tohumları ektim "Seni seviyorum" sözünden cesaretle gözlerime. Ne olur

sevdiğim bir kere, bir kere daha.

Biliyorum söylemeyeceksin,söyleyemeyecek sin.Ama olsun ben sana geliyorum, sevdiğim. Hani bana demiştin ya;

- Vuslatımız bir başka bahara kaldısevdiğim. Ardımdan ağlama, sakın ağlama. Gözyaşlarını sevdamızın baharına sakla.

İşte sana avuçlarımda gözyaşlarımı getirdim. Haydi uzat yüreğini uzat.

Gözyaşlarım yüreğine sevdamızı eksin..