:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kerbelâ Olayı/Bitmeyen Dâvâ ve Bir Rica
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

blue_belial

Bı arkadasımla sohbet ederken soyledı bunu bana, sızle paylasmak ıstedım

Bir gün Hz. Muhammed (S.a.v) Torunları Hz.Hüseyin ve Hz. Hasan'ı görmek için Kızı Fatıma'nın evine gider.

İçeri girdiğinde Hz. Fatıma'nın küçük oğlu Hz.Hüseyin'in sırtına ve arkasına eliyle vurarak cezalandırdığını görür. buna çok üzülür ve hüzünlü bir şekilde
-Ya Fatıma ne yapıyorsun?

Hz. Fatıma
-Yaramazlık yaptı Ey Babacığım, o yüzden vuruyordum

Hz. Muhammed
Ey kızım, O na vurma! çünkü o büyüdüğünde kimsenin çekmediği eziyetleri çekecek. der ve kızı Fatıma'ya, Hz. Hüseyinin nasıl Dehşet verici bir şekilde Şehid edileceğini anlatır.

Bunu duyan Hz. Fatıma oğlu Hüseyine sarılır ve

Söyle babacığım, Oğlumun neresine saplanacak o mızraklar?
Resulullah (S.a.v) boynunu işaret eder
Hz. Fatıma ağlayarak oğlunun boynunu öper ve yine sorar

-Başka?

Resulullah bu kez göğsünü gösterir

Hz. Fatıma oğlunun göğsünü öper doya doya ve Hz. Muhammed Mızrakların saplanacağı onlarca yer daha gösterir.

Hz. Fatıma deminki yaptığı şeyden dolayı büyük bir pişmanlık duyarak Oğlunun öpüp koklar ve Hz. Hüseyin Kerbelâ'da Şehid edildiğinde Gerçektende Hz. Muhammed'in söylediği gibi onun gösterdiği yerlerden Mızrak darbeleriyle şehid edilip mübarek Başını göğsünden, Kollarını omuzlarından ve bacaklarını bedeninden ayırırlar!

Rivayet edilirki, O gün o işkenceleri çektiğinde Hz. Fatıma Annemizin öptüğü yerlerdeki yaralar Hz. Hüseyinin canını acıtmamıştır...

Ve Hz. Hüseyin Kerbelâ'da kendi Halkı ve Müslüman! olan insanlar tarafından Yüzlerce işkence edildiğinde ona ve Ehl-i Beytine, Fırat kenarından bir damla su bile içmesine izin vermeyip çoluk cocuk ve hamile kadın demeden Hz. Hüseyin'in tüm ailesini Katletmişlerdir.

İşte bu yüzden Suyu içeceğiniz zaman Hz. Hüseyin (a.s) ı düşünün ve Lütfen kana kana içmeyin, suyu 3 yudumda yavaş yavaş içiniz...

Ve yine sohbette şunu öğrendim.

Allah'u Teâla diyorki, "Kıyamet günü gelip herkesin hesâbı sorulduğunda herkesin hesâbı bir gün bitecektir ama Hz. Fatıma'nın Oğlu Hüseyin için olan davası bitmeyecektir! (Çok Uzun Sürecek)

Fakat rivayet edilirki, Hz. Fatıma davânın çok uzadığını farkedecek ve Ardındaki Ümmet'i Muhammed! (yani biz) beklemesin diye davâsını kısa kesip
Ben dâvamdan vazgeçtim Yâ Rabbi! Ümmeti Muhammed beklemesin...
Diyecek...

Onlar bizim için bunları yaparken, bizde onlar için bu ufak şeyi yaparız herhalde?

Uzun bi yazı oldu ama, ben yazarken üşenmedim. İnş sizde okurken sıkılmadınız...
Abi bende bu suyu 3 kerede içme olayının nerden geldiğini merak ediyodum,

öğrendim saol (=

blue_belial

Alıntı:Abi bende bu suyu 3 kerede içme olayının nerden geldiğini merak ediyodum,

öğrendim saol (=

Saolasın sago okudugun ıcın.

Aslında tek seferde ıcsen bı gunahı yok tabı ama, Hz. Huseyın'e saydıgan dolayı yanı.
Uzun bi yazı oldu ama, ben yazarken üşenmedim. İnş sizde okurken sıkılmadınız...

sıkılmak ne kelime kendi adima buyuk bi heyecanla okudum cok guzel bir paylasim tsk ederim bu konudada biizi bilgilendirdigin için Saol ...

blue_belial

Alıntı:sıkılmak ne kelime kendi adima buyuk bi heyecanla okudum cok guzel bir paylasim tsk ederim bu konudada biizi bilgilendirdigin için Saol ...

Gözlerine sağlık o zaman Tskler...
Rica ederim nedemek Wink