:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Annelerimizden Neler öğrendik
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Mantıklı düşünmeyi,ileri görüşlü olmayı,hayatın çelişkilerle dolu olduğunu,dayanıklı olmayı,sabırlı olmayı,olgun olmayı,adaleti... (şimdi görcez bakalım neler öğrendiğimizi) :Smile

İyi yapılmış bir işi takdir etmeyi "Bana bakın, gidin birbirinizi dışarda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!"

Duaların Gücünü: "Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozulduğunu farketmedi..."

Zamana karşı yarışmayı: "O oyuncaklarını topla yoksa bi tekme attığım gibi hepsini karşı sahilden toplarsın.."

Mantıklı Düşünmeyi; "Ben öyle diyorsam öyledir...!!!"

İleri görüşlü olmayı: "Çıkmadan önce temiz bi çamaşır giy.. yolda Allah korusun başına birşey gelir kirli çamaşırla etrafa rezil olursun."

Hayatın trajikomik yanlarını: "Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam güldürecem...."

Hayatın çelişkilerle dolu olduğunu: "Kapa çeneni ve çorbanı iç ..!!"

Dayanıklı olmayı: " O ıspanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!"

Hava raporu tahmini yapmayı: "Şu dağınıklığa bak... yabancı biri görse odanın ortasından kasırga geçmiş sanır..."

Abartmayı: "Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabılarınla içeri girme diye...!!"

Davranış Psikolojisini: "Babana çekeceğine biraz bana çekseydin noolurdu ?..."

Olağanüstü durumlara hazırlıklı olmayı: "Dinleme bakalım anne sözü dinlemee...!!! 'Kafana meteor düşecek kenara çekil" diye bağırsam onu bile dinlemezsin di mi......!!!!"

Kıskanmayı: "Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye sahip olmayan, kac milyon çocuk var biliyor musun..."

Sabırlı olmayı; "Baban eve gelsin, sen görürsün''

Hakkımızı alacağımızı; "Eve vardığımızda ben bilirim sana yapacağımı"

Diyalog kurmayı; "Sana bir şey sorduğumda cevap ver...!!"
"Ne söyleyeyim anne?"
"Sus!! Bana cevap verme!!!"

Tıp bilgilerini: "Gözlerini şaşı yaparken bir gün öyle kalıvereceksin"

Olgun olmayı; "Bu tabağın hepsini bitirmezsen asla büyüyemezsin."

Genetik bilgileri; "Sen de o lanet olası babana çektin."

Bilgeliği; "Benim yaşıma gel de anlarsın o zaman."

VE .....Adaleti; "Bir gün senin de çocukların olacak.. inşallah onlar da sana senin şimdi bana yaptıklarını yaparlar..."