:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Gec KaLdIn UMUtlAriMi tazalemeye
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Artik yorgun gozlerimden akan yaslar durgun, belirginlesen cizgilerim iyice cogalir oldu uzuldugumu gormemen icin...
Uzun uzun bakiyorum okyanusun bitmeyen ufuklarina, bi sure sonra farkediyorum artik gozlerim kamasmis ve goremez olmustu yakinlari. Sonra karanliktan cikiyor ve seni hayal ediyorum karincali ufak isikli noktalarla. Sen yuzume bakmasan da biliyorum kuskunluk degil bu, ikimizin de gec kalmisliklarimizdan kirginliklarimiz.
Ne pismanliklarla kapanan gozler gordum hayata, ama bizimki oyle olmayacak sevgilim. Son bi kez bile olsa saricam seni siki sikiya. Boynunun kokusunu, teninin sicakligini, ellerinin sevkatini,yuregindeki aski hissetmeden olmem sevgilim...
Gunes batmaya basladi ve ben yavas yavas veda ediyordum maviden yesile calan okyanusun burnumu acitan tuzlu kokusuna...
Huzur icinde yeni isigin dogmasini bekleyecek artik kipkirmizi batan gunesin arkasindan kamasarak bakan gozlerim.
Ay dogacak, belki de soguktan donacak ellerim ayaklarim yagan karda. Ben yine de inatla bekleyecegim gunesi.
Sen su kocaman geminin icinden bana el sallayarak geleceksin. Ben sikilmadan, hatta artik aglamadan bekleyecegim gelisini.
.....
.....
......
.......
...............
(Beklenen sevili gelmistir artik, adamin elinde kadinin sevdigi kirmizi karanfiller, gozlerinde kadininki gibi belirmis ve derinlesmis cizgiler ve ozur dilercesine titreyen burusmus elleri vardi.
Kadin artk yorulmus, hergun dogan gunese bakip batana kadar beklemekten kor olan gozleri kapanmis ve gorememisti sevgilisini son nefesini vermeden once...
Simdi adam tabutun ustune kirmizi karanfili kucuk kiziyla beraber tabutun ustune koyup ona gonderemedigi mektuplarida beraberinde gomuyordu sonsuza kadar...)
Gözlerin

Gözlerin gözlerin gözlerin,
ister hapisaneme, ister hastaneme gel,
gözlerin gözlerin gözlerin hep güneşte,
şu Mayıs ayı sonlarında öyledir işte
Antalya tarafında ekinler seher vakti.

kaç defa karşımda ağladılar
çırılçıplak kaldı gözlerin
altı aylık çocuk gözleri gibi kocaman ve çırılçıplak,
fakat bir gün bile güneşsiz kalmadılar.

gözlerin bir mahmurlaşmayagörsün
sevinçli bahtiyar
alabildiğine akıllı ve mükemmel
dillere destan bir şeyler olur dünyaya sevdası insanın.

sonbaharda öyledir işte kestanelikleri Bursa'nın
ve yaz yağmurundan sonra yapraklar
ve her mevsim ve her saat İstanbul.

gün gelecek gülüm, gün gelecek,
kardeş insanlar birbirine
senin gözlerinle bakacaklar gülüm,
senin gözlerinle bakacaklar

Emegien ve yüregine saglık..
Yüreğine sağlık güzeldi..
Teşekkürler....emeğine sağlık...
:$saolun siz de kumasaniz kimse okumayacakmis....