:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Derinliği Olan Bir Vedâ..Yalnızca Vedâ
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
imkansizaskyf9gc9.jpg

Elimizde vedalar için hazırlanmış bir harita olsa keşke.Çünkü; bilinmezlikle başa çıkabilmek bazen zorluyor insanı.

Ayrılık sonrası yolumuzu belirleyen; sağa mı, sola mı, sapağa mı, düzlüğe mi, feraha mı, sıkıntıya mı doğru yol aldığımızı anlayabileceğimiz ve o yoldan başka bir yolun daha olduğunu görebileceğimiz şöyle açıklayıcı bir harita olsa diyorum...

Ne zaman biriyle vedalaşmak zorunda kalsam ne diyeceğimi, nasıl davranacağımı bilemem ve buz kesilirim o an.

Uğurlamanın da uğurlanmanın da bir usulü vardır derler ya, hiç anlamam o işlerden.

Ve bu gece vedalar adına birkaç satır yazmak istedim.. Daha doğrusu şöyle derinliği olan bir vedayla gitmek istedim kendimce…

Bir aşkın nasıl yaşandığını o aşkı yaşayan iki insandan başka kimse bilemez aslında.

Artık hayatımda olmayacak birini iyi anmaya çalışma çabalarım çevremdeki herkesi çileden çıkarsa da ve bu ısrarıma anlam veremeseler de ben böyleyim.İnanmışlığımın önüne hiçbir mantık geçmiyor işte…

Madem okuyorsun yazdıklarımı, şimdi dinle:

Işığı göremediğin, hayat adına umudunu yitirdiğin ve kendini çıkmaz sokaklarda hissettiğin anlarda bil ki sana iyi dileklerde bulunan bir yürek var.

Evet biraz cadıyımdır, huysuzumdur, sinirlenince ne dediğimi bilmem, ağzımdan çıkan lafların sonunu asla hesap etmem ama her şeye rağmen nasıl bir kalbim olduğunu en iyi sen bilirsin bu hayatta.Acıyan yanımla acıtmışımdır seni bunu unutma.

Bana yaşattıkların pek hoş şeyler değildi elbette ama tüm bunları şaşkınlıklarına, hayatın seni artık yorduğuna, huzur istediğine, verdiğin kadarını aynı anda almak istemene filan veriyorum.

Vicdanen bir rahatsızlık içinde olmadığını biliyorum ama keşke bazı şeyleri bilmeseydi, dediğini de duyar gibiyim.Ben de iyi ki duydum, demedim zira…

Uzun süren beraberliklerin sonunda iki yol vardır.Ya sonsuzluğa çıkılır el ele ya da sonsuza kadar ayrılır eller.Tüm aşkların çizilmiş bir kaderi vardır derdim de bir türlü inanmazdın bana Bak, sonsuza dek ayrı kalacaklar tayfasındayız artık.

Şimdi cd de ‘Cennet’ çalıyor…Mahşerde olduğumu düşündüğüm o geceden sonra bu şarkıyı bir daha hiç dinlemedim biliyor musun? Şimdi ise son dinleyişim…

Nedense samimiyetle ve gerçekten hissederek bana dinle, dediğini düşünmekteyim hala.Bence artık sen de asla dinleme bu şarkıyı.

Bir zamanlar içim çok rahattı ayrılsak bile birbirimizi sevdiğimizi, varlıklarımızın başka başka insanlarla asla ikâme edilemeyeceğini, ne derdim olursa olsun aradığım an yanımda olacağını düşünüyordum.

Şimdi benim telefonumda senin numaran yok, hatırımdaysa daha ne kadar kalır bilmiyorum. İşte, ayrılıkların en yaman çelişkisi de bu bence.

Umarım çok mutlu olursun umarım sonsuza dek ayrılmaz elleriniz ve umarım benle yaşayamadığın her şeyi onunla yaşarsın ve böylece yeni arayışlar içine girmene de hiç gerek kalmaz.

Derinliği olan bir veda olsun istedim…İstesem arardım seni ve yine aynı sözcüklerle veda ederdim sana ama o zaman vedam ölümsüz olmazdı. Ne ben, bu satırları yazarkenki kadar içtenlikle söyleyebilirdim aynı sözcükleri sana; ne de sen, şu satırları okurken gibi dinleyebilirdin beni.

Şimdi son söz:

Varsa hakkım helal olsun sana ve canın sağolsun.
Hoşça kal.

Okuyacaksın Biliyorum Dostça Kal...
adsztf6.png

SAATIMI GİDİŞİNE AYARLADIM.. SANKI HİÇ GİTMEMİŞSİN GİBİ.. GİDİŞİNDEN SONRA BİR AN BİLE GEÇMEMİŞ GİBİ...

SENSİZ ZAMANLARDA BOŞLUKLARDAYIM.. KAYBOLMUSUM... DÜŞÜYORUM SÜREKLİ

SEN ŞİMDİ TÜM BU SORULARDAN HABERSİZ,, YASAMAKTASIN KABUÄžUNDA

GİDİŞİNİ İZLEMEKTE Mİ VARDI ARDINDAN.... HANİ HAYELLERİMİZ...

HANİ DÜŞLERİMİZ... HANİ YASAYACAKLARIMIZ VARDI... HANİ HEP BİZ VARDIK.. VE HEP BİZ OLACAKTIK........

HANİ BAHCELİ KÜÇÜK BİR EVİMİZ OLACAKTI... İÇİNDE 'BİZ' OLDUÄžUMUZ

HANİ AŞKIMIZIN EN DEÄžERLİ HEDİYESİNİ TADACAKTIR... BEN ANNE SEN BABA OLACAKTIN...

KIM ISITACAK SENİ SOÄžUK VE YANLIZ GECELERDE

BİR DAMLASINA BİLE KIYAMADIÄžIM GÖZYASLARINI KİM SİLECEK....

KİM GÜLDÜRECEK YÜZÜNÜ.. GÜLÜŞÜNE ÖMRÜNÜ ADAYARAK

SEN ŞİMDİ TÜM BU SORULARDAN HABERSİZ,, YASAMAKTASIN KABUÄžUNDA

BEN İSE SANA SORAMADIÄžIM SORULAR.... VE KALBİMDE SEVDANLA GİDİYORUM UZAKLARA... BİLMİYORUM YOLUM NEREYE.

BELKİ SONUMA YOLCULUÄžUM... BELKİ YENİ UMUTLARA... HER ZAMAN İÇİMDE HİÇ BİTMEYECEK SEVDANLA.... HOŞCAKAL SEVDİÄžİM

.....ELVEDA......
İkiside çok güzeldii yaa çok beğendim tşkler...Wink
begenmene sevindim canım ben tşk ederim sana herşey gönlünce olsunSmile
49l3477bb2.jpg

Bu nasıl bir gidiş böyle!
Hastalık bulaşmış bir köyü terk eder gibi...
Suya sabuna karışmadan akıp gider gibi...
Suç işlemişcesine vatanından kaçar gibi...

İmge toplamak için mi istila ettin yüreğimi!
Batırdın bayrağını göğsüme...
İsteseydin... Sana el değmemiş ilhamlar verirdim...
Gerek yoktu uygarlığımı ateşe vermene!

Şimdi... Küllerinde duman tüten...
Ve içinde ekmek pişen ker*** fırınların yıkıldığı...
Harabe bir bedende soluk alıyor sevdan...
Bu muydu istediğin!
Yakışmadı!!!
Yakışmadı bu galibiyet erliğine../..Sırıttı...

Can özüm../..Yaşlı kurdum../..Serserim...
Bir zamanlar hasretle bekleyenim...
Söylesene...

Cinayet mahalinden uzaklaşır gibi...
Kan davalını görüp saklanır gibi...
Bir evi soymuşcasına pencereden atlar gibi...
Bu nasıl bir gidiş böyle!!!
Ben seni hangi vakit sevmistim, sen biliyormusun...Ne zaman sana evet demistim...Ne zaman yuregimin en guzel yerini isgal etmistin... Ne zaman elini tuttum ben senin... Ne zaman sIki sIkiya sarildim boynuna.. Ne zaman ozlemle, hasretle opucukler kondurdum yanaklarina...Soylermisin ne kadar oldu birbirimizden ayrilali....
Ne kadar kisa surse de seninle olan beraberligim, sen benim ayrilmaz bir parcamdin..Butun ilkleri yasatan sendin..Ama hic istemedigim bir ilki de yasadim sende...Ayriligin acisini da tattim. Bu kadar cok severken seni ayrilik yuregimi darmadagin etti bir anda... Icimde kapanmayacak yaralar acti... Unutmak zor oldu...Senden bana kalan hatiralarini yuregimden cikarip atmak cok zor oldu...Herseye ragmen yuregimde kalici olmasini istedigim bir varliktin benim icin... Ama olmadi, senin yuregin beni yasatamadi icinde..Hep yanimda kalacagini zannettim... Elimi tutup birakmayacagini sanmistim..Olene kadar yanimda olacagini zannettim hep ben... Gozlerimin icinin guldugu, aski yuregimin derinlerinde hissettigim o pembe renkli gunler ve o gunleri yasadigima mutluyum su anda... Bir zamanlar bana bakan gozlerinle simdi baskasina bakiyorsun belkide..
Benim sevdam, sen bana iyi gelmiyorsun...Yuregime acilarini birakip gidiyorsun hep, mutlulugu da ekiyorsun ama, bir denizkopugu gibi akan sular alip goturuyor mutlulugumu ...Ama her seye ragmen hayatta olmak, nefes almak acilara ragmen yasamak guzel... Olsun bu yurek belki bir gun olurda unutur birakip gidenleri.. Elbet bir gun gelir, yuregim misafir getirmez...Inaniyor um ki bir gun sevgi geldigi zaman yuregimde kalci olacak.. Acilara katlanan yuregim bir gun mutlulugu da bulacak...Cok seven bir yurek cikacak elbette karsima...Bu defa yuregim gulecek hep ta derinlerde…
harikasın Sad SadDUYGULANDIM Sad Smile
Sağol cnm seninde Allah gönlüne göre versin,Allah sevdiğine bağışlasın,Allah güsel günlerr nasip etsinn..Smile Smile Smile
Tüm aşkların çizilmiş bir kaderi vardır derdim de bir türlü inanmazdın bana Bak, sonsuza dek ayrı kalacaklar tayfasındayız artık.

Çok güzell bunlar ya Yüreğine sağlık...
ÇiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Bir aşkın nasıl yaşandığını o aşkı yaşayan iki insandan başka kimse bilemez aslında.

Artık hayatımda olmayacak birini iyi anmaya çalışma çabalarım çevremdeki herkesi çileden çıkarsa da ve bu ısrarıma anlam veremeseler de ben böyleyim.İnanmışlığımın önüne hiçbir mantık geçmiyor işte…

Madem okuyorsun yazdıklarımı, şimdi dinle:

Işığı göremediğin, hayat adına umudunu yitirdiğin ve kendini çıkmaz sokaklarda hissettiğin anlarda bil ki sana iyi dileklerde bulunan bir yürek var.

Şimdi son söz:

Varsa hakkım helal olsun sana ve canın sağolsun.
Hoşça kal.

Okuyacaksın Biliyorum Dostça Kal...

$üperdi cnm benm yüreğine eLLErine $ağlık (:
Sayfalar: 1 2 3