:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: hafızamız neden zayıflıyor?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Hafızayı zayıflatan sebeplerin en tehlikelisi şehevî hisleri galeyana getiren ve behimî duyguları tehyiç eden faktörlerdir. Bugün, aile ve içtimaî çevre özellikle gençlerin güzel yetişmeleri hususunda yetersiz Televizyon programları, internet sayfaları, video oyunları, günlük haberler, siyasî polemikler, sporcuların ve sanatçıların büyük birer hadiseymiş gibi nakledilen hal ve hareketleri, sırf merak uyarma maksadıyla uydurulan yalanlar, her türlü aldatmalar ve sansasyonlar... zaten iyice zayıflayan dimağları tamamen işgal etmektedir. Ve hele kafalara pompalanan onca kir, hayvanî hisleri ve beşerî garîzeleri tahrik edip yüce duygular üzerine bir balyoz gibi inince, kudurtulmuş şehevî arzu ve ihtiraslar, çağımızın zavallı nesillerinde okumaya, öğrenmeye, düşünmeye hiç mecal bırakmamakta ve adeta hâfızaları bütün bütün kurutmaktadır. Maalesef, günümüzün insanı haram dinleme, haram konuşma ve harama bakma... gibi günahların öldürücü dalgaları arasında çırpınıp durmaktadır.
güzel bir konu ve gerçekler

sağol sibel abla

ben bu yazının noktasına virgülüne kadar katılıyorum
paylaşımın için teşekkürler sibel
ince bir konu
konu ve açıklaması çok ıyıde ... bır türk genci olarak lütfen türkçe kelimelere yer verilmesini istiyorum ... tehyiç ne yaw ?veya yanlarına türkçe karşılığını yazsakda olur... teşekkürler sibel abla
teşekkürler gerçekten de öyle. eski zamanlarda hafıza o kadar güçlüymüş ki 2 saatlik bir şiiri bir veya iki kere dinlediklten sonra tamamen ezberleyebiliyorlarmış bi çok insan. şimdi bu kadar dolu olunca ne yapsın beyinde şaşırmış
SECO_UA22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:güzel bir konu ve gerçekler

sağol sibel abla

ben bu yazının noktasına virgülüne kadar katılıyorum
sende sağol canım
moby Adlı Kullanıcıdan Alıntı:konu ve açıklaması çok ıyıde ... bır türk genci olarak lütfen türkçe kelimelere yer verilmesini istiyorum ... tehyiç ne yaw ?veya yanlarına türkçe karşılığını yazsakda olur... teşekkürler sibel abla
sende sağol
ZeNabiN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:teşekkürler gerçekten de öyle. eski zamanlarda hafıza o kadar güçlüymüş ki 2 saatlik bir şiiri bir veya iki kere dinlediklten sonra tamamen ezberleyebiliyorlarmış bi çok insan. şimdi bu kadar dolu olunca ne yapsın beyinde şaşırmış
ben teşekkrü ederim