:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: 'Içki Bütün Kötülüklerin Anasidir ..
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Şarap vb. ler habis,fena kötülükler varsa hepsinin anasıdır.Kim bu haram olanı içerse 40 günlük ibadeti kabül etmez.Şayet alkollü olarak ölürse, aynı cahiliyue dönemi üzerine ölür.Yani cahiliye devrinde ölenler gibi ölür.Betbaht insanlar gibi dinsiz ölürler.İşte Hadis-i Şerif:''Cennetin misk gibi kokusu 500yıllk yoldan duyulur da ameli ile öğünen ve yine ana ve babasına asi olanlar ve de içkiye devam edenler bu güzel cennet kokusunu dahi duyamazlar.''Zira xcennet temizdir.Ve içi iman ve dışı salih amellerle süslenen mü'min ve muvahhitlerin yerleridir. Rab'bimiz izzeti celali hakkı için kasem ederek buyuruyor:''Kullarımdan her hangi bir kul bunu içerse,mutlaka yev-mi kıyamette,cennette buna haram olacaktır.Her kim bunu içmez ve terk ederse(tövbe ederse) hazari kutsi denilen cennetim bahcelerinde istediği kadar içecektir.''Şunu da bilmek gerekirki; cennetteki içecekler buradaki içkiler benzemez.Sarhoş edip çileden çıkarmaz. Allah(c.c.) üç kısım insanın yüzüne kıyamette rahmet nazarı ile bakmayacağını belitiyor.Bu üç zümre insanlar şunlardır:Verdiklerini, yani iyiliklerini başa kakanlar,gurur ve kibir nişanesi olarak giydikleri elbiseleri, paçalarını, eteklerini yerlerde sürükleyenler ve de içkiye devam edenler, tövbe etmeyenler. Resülulah bir başka hadislerinde:''Kul içki içmediği zaman içersinde dininde gayet genişlik, rahatlık ve huzur içersibnde yaşar.Ne zaman içki içmeye başlarsa; Allah ondan himayesini ve muhafazasını kaldırıp, kendi haline bırakır.İşte o zaman şeytan onun velisi ve dostu,kulağı, gözü olur.Ve nekadar ahlaksızlık,şer, fenalık, terbiyesizlik varsa onlara sürükler.Artık şeytanın sözünden arzularından dışarı çıkamaz.''Ebü Hüreyre(r.a.)dan rivayet edilen hadis te''Şarabın kendisi haram olmakla beraber parası da haramdır''
Kullanmıorm Allah'a şkür zatn =)
ALLAHA sükür..Ne güzel isteSmile

Resülulah bir başka hadislerinde:''Kul içki içmediği zaman içersinde dininde gayet genişlik, rahatlık ve huzur içersibnde yaşar
tşklerSmile...içmiyorum içenleride sevmiyorum...
İçmiyorum demek yetmemeli çevremizdeki içen arkadaşlarımızı dostlarımızı bunun ne kadar büyük bir günah olduğunu anlatmalıyız onları tevbe etmeleri hususunda ikna etmeye çalışmalıyız unutmamalıyız ki Mümin Mümin kardeşinden sorumludur!!!VESSALAM..