:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ya?murla Gelenler ....
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

Firari Fırtına

0211026l9pu.jpg

YA?MURLA GELENLER ...

Bu sabah ya?mur var ?stanbul'da
G?zlerim dolu dolu oluyor bilinmezli?e.
Anne s?z? dinler gibi masum,
A?lad?m bu sabah, ?stanbul'da...

Bu sabah ya?mur var ?stanbul'da , t?pk? ?ark?da s?ylendi?i gibi. ?imdilik ince ince ya??yor ya?mur. Hava bulutlu, gri ve puslu. Vapurlar ge?iyor, denizde nazl? nazl? s?z?l??lerini seyrediyorum.Kar??da, Topkap? Saray?'n?n ye?illikler aras?ndaki gri silueti. Ve ?slak, nemli topra??n kokusu...??imde garip bir huzur.

Ya?muru hep sevdim. Ya?murla birlikte garip bir h?z?n ve ard?ndan b?y?k bir huzur kaplar i?imi,ferahlar?m, hafiflerim.Bilmem Sizin i?in ne ifade eder ya?mur. Ya?muru sever misiniz? Yoksa hi? sevmeyen, hatta nefret edenlerden misiniz?

?ocukken annenizden izin al?p, ya da bir ka?amak yap?p, ya?mur ?ak?r ?ak?r ya?arken soka?a f?rlad?n?z m?? Minicik ayaklar?n?zda belki naylondan k?rm?z? renkli bir ?izme , belki de her taraf? delikli sandaletinizle, k???k g?letlerin i?ine girip ??kt?n?z m??En ?ok sevdi?iniz arkada??n?zla birlikte , g?letlere bat?p ??kt?k?a sevin? ???l?klar? at?p, ?ocuk ?ark?lar? s?ylediniz mi?

Hi? ya?murda y?r?d?n?z m? ? Sa??m bozuldu, ayaklar?m ?sland? diye ?z?lmeden, s?r?ls?klam ?sland???n?z halde i?inizde ?ocuksu bir co?kuyla, sokaklarda kay?p gittiniz mi?Ne g?zeldir ya?murda ?slanmak.??inizde ?ocuk kalan yan?n?za g?re tabi.E?er hi? kalmam??sa ?ocuk yan?n?z,ya da derin bir uykudaysa s?resiz, ya?murda ?slanmak, ho? de?ildir ??phesiz.

Sevgilinizle ya?murda dola?t?n?z m??Yol boyunca kar??l?kl? olarak dizilmi? a?a?lar?n, dallar?yla birbirini kucaklad??? geni? sokaklarda, kocaman bir ?emsiyenin alt?nda, sevgilinizle sarma? dola? y?r?mekteyken, nemli ve temiz havay? i?inize ?ekerken, sevgilinizin kula??n?za f?s?ldad??? tatl? a?k s?zc?kleriyle sarho? oldunuz mu? Ya?murlar i?inize i?inize ya?d? m??

D??ar?da ya?mur bardaktan bo?an?rcas?na ya?arken, hi?bir ?ey yapmay?p,sadece pencerenizden ya?muru ve oradan oraya ko?u?turan insanlar? seyrettiniz mi?S?cac?k evinizde , k?m?r sobas?n?n ?zerinde demlenen ?ay?n tatl? t?k?rt?s? kula??n?zdayken, ince belli ?ay barda??n?z?,?ay ka????n?zla ??ng?r ??ng?r kar??t?r?p, nefis ?ay?n?zdan kocaman bir yudum ald?n?z m??Her yudumla birlikte i?inizin ?s?nd???n?, yumu?ad???n?z? hissettiniz mi?

Ya?murlu bir g?nde her ?eye bo? verip,t?m planlar?n?z? erteleyip, t?m g?r??melerinizi, bulu?malar?n?z? iptal edip,s?cac?k yata??n?zda,soban?n yan?nda mindere k?vr?l?p yat?vermi? bir kedi edas?yla, m???l m???l uyudunuz mu?

Ya?murda a?lad?n?z m?? G?zya?lar?n?z ya?mura kar???rken, a?lad???n?z?n hi? fark edilmemi? olmas?n? dilediniz mi?Ya da ya?murda a?lamak yerine, g?zya?lar?n?z? ya?mur gibi i?inize ak?tt?n?z m??

Sahi bunlar?n tamam?n? ya da bir ka??n? ya?murda yapt?n?z m?? Yoksa ya?mur, kar , ?amur demeden, ya?murun ya?d???n? bile fark etmeden ya da ya?mura hi? ald?r?? etmeden, planlar?n?z gere?i bir ?eyleri yeti?tirmek i?in oradan oraya ko?u?turmakla m? ge?ti g?nleriniz? E?er ?yleyse,?ok ?ey kaybettiniz.

?imdi yava?lay?n,hatta durun.Pencerenizi a??n ve ya?murun sesini dinleyin.G?zlerinizi yumun. Sadece Siz ve ya?murun sesi. D??lere dal?n,uzaklara gidin. ?ocuklu?unuzu yakalay?n.?lk a?k?n?z? hat?rlay?n.?nan?n hayal kurmak i?in hi? ge? kalmad?n?z.Ya?murda ??lg?nl?k yapmak i?in de.Ko?un,?slak sokaklar Sizi bekliyor...

Ya?murda huzur, ya?murda h?z?n,ya?murda dans ve ya?murda a?k, hepsi Sizinle olsun.??inizdeki melekler,Mazhar Fuat ?zkan'?n bu g?zel ?ark?s?n? m?r?ldas?nlar...

Bu sabah, ya?mur var ?stanbul'da,
G?zlerim dolu dolu oluyor bilinmezli?e.
Anne s?z? dinler gibi masum,
A?lad?m bu sabah.
G?nler dayan?lmaz oldu,
Senden uzak olunca.
Mart?lar mahzun oldu,
Onlar bile a?lad?lar.
?ark?lar da d???m de,
Seni bana getirmez ki...

Sevg ...

Firari Fırtına

Yağmurlada gitsinler öylemi ...
1 yıl olmuş , tek yorum yok ....
yorum Değil Ama Geçmişte Yazdiğim Bir Yaziyi Eklemek IsterimSmileSmile
Sokaklar sakin geceler karabasan
Ellerim titrer kim bu ben kim bu susan
Ne soran var ne bilen sebebim yok
Bana kıyan erkeğim sen gül vazgeçtim rüyalardan

Beni sevmezsen yağmurları sev
Bulutlar ağlasın sen gül güneş doğsun yeniden

Gidiyorum gözüm yaşlı
Hatıran hap yüreğime
Sen sev yağmurları
Yağmurlar yağsın üzerime

Gidiyorum gözüm yaşlı
Ah yine yol yol üstüne
Sen sev yağmurları
Yağmurlar yağsın yüzüme

Söz: Şebnem Ferah - Sezen Aksu
Müzik: Şebnem Ferah
yagmurcu05fr7sq1dy3.gif

[SIZE=5][b][i]Dün Gece Seni Gördüm Rüyamda...[/b][/i]
[b][i]Bir Yabancının Gözünde Seyrettim Seni Saatlerce...[/b][/i]
[b][i]Biraz Masum,Biraz Çocuksu,Biraz Dalgın,Biraz Boş Vermiş Dünyaya..[/b][/i]
[b][i]Ama Dost,Ama Sıcakkanlı,Ama İçten.[/b][/i]
[b][i]Senin Gülüşün Vardı Yüzünde,Senin Bakışın Vardı Gözlerinde...Rüya Bile Olsa O Sendin Yanımdaydın Yine..[/b][/i]

[b][i]Çektiğim Acılar Yeter Diyorum..Gelmeyin Üzerime..[/b][/i]
[b][i]Sızıyordu Birzamanlar Gözlerden Yaşlar Ele, Yüreğe Ve Dile...[/b][/i]
[b][i]Artık İnanmasanız da Olur Onun Gelişine...[/b][/i]
[b][i]Ben İnandım Ya O Yeter ![/b][/i]
[b][i]Hem Gelişinden Sizlere Ne...[/b][/i]

[b][i]"Hayat İki Dipsiz Karanlık Ortasında Bir Kibrit Alevi" ve "Aşk Dünyanın En Tatlı Mutluluğu,En Derin Acısı"..ve Biz "Bu Yolun Çileli İki Yolcusu"..Bir Ömür..Bir Aşk..Bir Şehir..Bir Yürek..İki Yolcu...![/b][/i]

[b][i]Artık İnanmasınlar Gelişine İnanmasınlar Ama..[/b][/i]
[b][i]Gelmek İçin Gelme..[/b][/i]
[b][i]Yürekten Selamla Gel;[/b][/i]
[b][i]Beklenen Sevdayla Gel;[/b][/i]
[b][i]Üşenmeyen Yürekle Gel;[/b][/i]
[b][i]Kime;Nerde; Nezaman Demeden[/b][/i]
[b][i]İşte..! Burdayım Demek İçin GEL.[/b][/i]
[b][i]Çünkü Ben Böyle Geleceğim.! Her Gittiğin Yere..[/b][/i]
[b][i]Sevginle; Yüreğimle ve yağmur dolu gözlerimle...[/b][/i]
[/SIZE]

ZaMaN PeR!S!