:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Anne Duy Sesimi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Anne duy sesimi, titriyor ellerim, sızlıyor bedenim, içimdeki aynaları kırdı biri, çığlık atasım geliyor aklıma bir bitişin hikayesi düşünce, gözlerimde zamansız akan damlaların şarapsı bir tadı beliriyor dilimde, anne uzat elini bana, uyku ile kavgalıyım ne zamandır, uğramıyor bana, bak herkes uyudu şimdi, ben ise sanki birilerini bekler gibi nöbetteyim, çok kızıyorsundur şimdi bana, neden içiyor böyle her gün diye..! neden bu kadar erken mağlup oldu yazılarım, neden yıkıldı çocukluğumda sakladığım umutlarım, çektiklerime anlam yükleyecek bir kelime bulma telaşında değilim, ama anne bildiğim tek bir şey var; canım çok acıyor, sevmiyorum bu göz yaşlarımı, başım yastığa koyup saçlarımı okşamayalı epey oldu dimi, diğer odadan bana “hadi Rash yemek hazır bebeğim” diye bir ses duymuyorum uzun zamandır.

Anne duy sesimi ne olur, bugün bayram anne, çocuklar gibi dışarı çıkıp şeker toplamak istiyorum nedense, kaybettiklerimi aramak istiyorum kapı, kapı dolaşıp, yalnızlığıma biçilen fiyatı öğrenmek istiyorum, koşup bayramdan bayrama öptüğüm babamın boynuna sarılmak istiyorum delice, ne olur anne bir şey sorma bana, sadece içimdeki çocuğun çığlıkları bu sana yazdığım mektup, canım çok acıyor be anne..!

Anne duy sesimi, bak o koca bebeğin, yalnızlığını büyütüyor, buralarda zaman geçmek ne bilmiyor, gecenin bir vakti ağlıyor içimdeki çocuk, serzenişlerin tik taklarını duyuyorum geçen her saatte, fotoğraflarımıza bakıyorum, ne güzelde gülmüşüm öylece, anne bu ben miyim, gözlerimin altında bir vedanın mührü bulunmakta, sakın onu sorma bana anne, sadece anla bittiğini, neden diye sorma bana, koşup sarıldım hayatın en keskin yamacına, ölümle dalga geçen ruhumun korkusuzluğunda boğuluyor yüreğim, canım çok acıyor be anne…

Anne ne olursun duy sesimi, bu sabah kafesteki kuşun yemeğini verdim, oturup konuştum onunla, mor düşlerimde büyüttüğüm hayallerimi anlattım ona, özgürlüğünü istemişçesine baktı bana, bütün özgürlüğünü verdim ona, bıraktım onu penceremden hiç dönüp bakmadı ardına… sancılarım git gide derinden sızlatıyor beni, şimdi ne oldu diye anlamaya çalışıyorsundur beni; anlamaya çalışma anne, anladığın zaman kaybediyor insan, sadece bilmen gereken canım çok acıyor olduğu…

Anne doğum günüm benim bugün, onlar basamağı bir adım daha ölüme yaklaşıyor, dışarıda yağmur var, bende ıslanmış hayallerin hatıralar arasında bitişi… anne bir şarkı duyuyorum sanki, kimselerin duymadığı, benim için çalıyor sanki zaman, doğum günümde ne kadar büyüyüp, hayallerimin ne kadar küçüldüğünü gösteriyor bu zamansız devran…

Anne tut ellerimden hadi ne olursun, büyüdüm artık zaman öyle diyor, anne hadi yardım et bana çünkü canım çok acıyor….
Halbuki ben seni . . .
Ben seni ; yapayalnız bir konağın kahverengi merdivenleri gibi sevdim .
Her adımını duyar ve cevap verir gibi . . .
Halbuki ben senin . . .
Kucağını sevdim ;
Sıcacık bir soba başında . . .

Boynumu okşayan parmaklarını sevdim ve mırıltılarımı dinleyişini !
Ben senin . . .
Ben senin bir salkım söğüt gibi yüzüme dokunuşunu sevdim , salkım saçan saçlarınla . . .
Halbuki ben senin gövdeme sarılışını ve yanıma uzanışını sevdim , bir kavak ağacı gibi . . .
Ben senin , başımda yeller estirişini sevdim ve bana şarkılar söyleyişini .
Ben seni ; bir sabunun ılık teninde dolaşan köpüğü gibi sevdim
Taze kokular içinde .

Ben seni ; dilinde tuttuğun bir buzlu şerbet gibi sevdim .
Halbuki ben senin , benim olmanı bile istememiştim . . . Sevgilim olmanı bile .
Ben seni sevmiştim sadece , sadece sevmiştim .Halbuki ben senin ; beni sevmeni bile istememiştim . . .
Beni sevmeni bile !

Ben seni ; İçinde ne olduğunu bilmeden . . .
Kimden gelip kime gittiğini bilmeden . . .
Aynen ; sadık bir yol arkadaşı olmak için zarfına sımsıkı yapışan pul gibi sevdim ! . .
Halbuki ben seni ; yapayalnız bir konağın kahverengi merdivenleri gibi sevdim ; iniltiler içinde . . .
Ben seni ; Başını yellere kaptıran bir kavak ağacı gibi sevdim !
Halbuki ben senin ; benim olmanı bile istememiştim ; sevgilim olmanı bile . . .
Ben seni sevmiştim sadece , Sadece sevmiştim .
Halbuki ben senin ; beni sevmeni bile istememiştim . . .
Beni sevmeni bile !
Emegine saglik serseri_127 güzel paylasimlardi :A::A::A:
tesekkurler aman be sagol yorumun için
SaOl yhaa Chok güSeL Smile ii de ßi sorun war ßunLarı yaSanLar normaL inSan deiLmi :S € ßende normaL inSanım ßen nie yaSamıom ßöLe SheLer Sad: TongueTongue