:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Yazgımız Aşkdır Bizim ...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4
............
Yazgımız aşktır bizim ...
Yazgımızın zehirli şerbetini yutmaktır vasfımız
Bir yanan bilir halimizden, birde tenhada naçar kalan
Müptelay-ı gam olan," gam" ile hemhal olan anlar derdimizi ; birde
aşk'ın zehrine susayan...
Zehirden kastımız, şu dünya kafesinde gerçek "Sevgili"yi özlemektir;
O'na duyulan hasrettir
Aşkın ötesiyle, alışı verişi olmayanın bizimle alışverişi olamaz
Sinemizin kitabı sadece aşk yolcularına ayandır, gayrısına pinhan
Ancak aşka aşina olan okur şiirimizi Ancak aşka müptela olan
nigehban olur sohbetimize
Yazgımız aşktır bizim
Kimse bilmez bizim de küçücük gönlümüzde aşka dair söylenecek bir
çift sözümüz olduğunu Mütevazi ruhumuzun en mahrem yerinde
Sevgili'ye ait sırrımızın bulunduğunu Ağyara küçük gelir
ehemmiyetsiz gelir derdimiz Ateş sadece düştüğü yüreği kavurur
düştüğü yüreği yakar
Efsanemiz her önüne gelene sorulmamalı Yolsuz damsız olur olmaz
mekanda aranmamalı
Çileden bihaber olan zavallılar ne bilir ki ...
Bizim efsanemiz denize, geceye ve derinlerde gizlenen heceye
sorulmalı
Aşkı kaleme almak yürek ister, aşkı anlatan kalemi tutmak bilek
ister
"Aşk" ı anlatmaya çalışmak haddi aşmaktır biliriz
İddiamız haşa ki aşk'ı anlatmak değildir Gayemiz içimizin karanlık
koridorlarından "Sevgiliye" açılan pencereleri aramak kapıları
aralamaktır Bir nebze de olsa O'na yaklaşmak,yakınlaşmak
"O aramakla bulunmaz
Bulanlarda ancak arayanlardır"
vesselam...

...............................
rt4gg1sk3czpl6.jpg
fotoblog-2829696.jpg
sana bir aşk borcum olsun bana ödendiğinde...

Saçlarımın ivlerinden sızan kanım alnımdaki kırıkları yol ediniyor kentine...Kızıl yaşlar bekliyor renksizliğin...yine ayrılık aşka bedel mi ödetiyor yoksa..?Dizlerimi sıkarak deliliğime ayartıyorum en aklı selim yanlarıma.Bu çare ´´siz´´ titreyişlerim tüm hayırsız vuslatları yüreğine mülk edenlere...ve akan kanım her gül mevsimine armağan...
Hadi bir ´´sus´´ ver yaşadığına kanıt ! Uyan sana ! Bak,gün sonbahar,ay sensizlikten idam maviliğime...Şimdi bi yıldızı gönlüne sığdıramayan gökyüzüne isyanım,evvelden yıkılırdım yüreğime diktiğin anıttaki el izlerin olmasa..oysa yaşıyorum gamzelerime gizlediğin bin parça sevgim hatrına...hadi,aşkıma bir tebessüm sunsana! Ya hayatıma senden bir isim bul,ya da içimde çırpınan güvercin kanadıma son bir veda...
Keşke yüreğine sağlık dilemeseydim,almasaydım canımın ardına...Bir tohum sevabına kök saldın saçlarımın öksüzlüğünde..Gelişinin düşleriyle uyuttuğum her gece,şimdi hayatıma yumuluşa mı gebe?
Yokluğum boğazımda...Her nefeste değiyorum soğuk ve şekilsiz..Kan tadı bulaşıyor hayata ´´sus´´ dilime...Şimdi ´´sus´´larım kan bulaşığında...sevdalar arıtıyorum kızıl bir mum alevinde,siyahı renk edinmiş gecelerime..gecelerime,gecelerimi heceliyorum,hep sen değiyorsun kelimelerime...Hayata harcanma gel de!
Kendimde azlığım kadar kentinde çoğum,yine farkedilmeyen ben miyim yani..Yaşamın manasını arıyorum,mayın tarlalarında sır...Topal aşklar sarılıyor bileğime,bende geceyi tutuyorum sıkıca,tek şahidim kent mağduru yarım ay...Sonra elim kayıyor gecelerden yüreğime, eller kapanıyor ellerime isli paslı ... gençlikten yorgun düşmüş sade ayaklar dikiliyor en uygun bedenin karşısına,bir fırtınayla kendimi verecek değilim sulanmayın maviliğime... !
Böylesi anlamsızlığı adam gibi düşÂ´ ler paklar hissiz kentlerden... yine ağlamalı mı bir dize tebessüm başında,yoksa ´´gün aydın´´ mı demeli karanlık ahvalime ? ah karar sızım,sen de kararsız kaldım...
İç çekişlerim yorgun düşüyor sehpalardan,şehrin ilmeği gerdanımda süs ... şimdi sade beni mi katletmeli , yoksa bendeliğine de mi bir sehpa hak !? off yine belalı ´´keşke´´ler avucumda .. keşke asi dilenciliğine sadakam olmasaydı gençliğim ...! durma! tükenişime adaklar adasana...!
Ansız baltalıyorsun ya sol kanadımı, avaz avaz yıkılıyorum kente! Bu sahipli isyanımla ölüme bilet aldım,neden hep ´´dur´´ların yarım ağız bana ..? aşksızlığımın takvimi yaşlarımı akıtıyorum kıyımıma;yaşlarım yaşlanıyor, kirpik uçlarımda çöl güneşi ... inan bu yokuşların çıkışı değil,eli boş dönüşü yoruyor adamı.Sen hep kente mi bastığını sanıyorsun, o umursuzluğunun altında ezilen minyatür sevda ! bari aşk bi hüküm versin senden yana,ipimi kesin...ben hevesli düşeyim idamlardan,aşk bensiz!
Bigün kendimizi anlarsan,bana anlatacağın çok şey olacak ... o a´na kadar durdurun şu zamanımı ! O´nun hatrına,alemin üstüne kurulduğu sırrın hatrına a´nımın tükenişini durdurun!
Bakışlarının uçsuz maviliği mürekkep olsa,yetmez içimdeki sızının şimalini çizmeye ... meryem´e isa´nın gelişi gibi ilahi bu acı ; duyulsa adımı kötüye çıkaracak , sussa mutlaka duyulacak! fanilere malzeme oluyor sevda´m, yazık! kıymetsizim, demir diyarına pazarlıyorum...bir ben değil,koskoca kent sarsılıyor ihanet rüzgarlarında! direnmeli mi ...
Ahh basamaklı umut sokağım,kaldırımlarına sevgiler sızmış.Aşksız özetlenmiş bedenlerin limelenmiş yürekleri kokuşmaya yüz tutmuş ..tüm duvarlar ağlamaya meyilli ve ben,cesur sen savaşçısı bin hıçkırık boyu içli ...hazırda yalanlarım varken,bir vurgun da benden olsun kentime...

ve...sana bir aşk borcum olsun bana ödendiğinde...!
yüreğine sağlık fırtına....
Bir harikasın ...
teşekkürler FIRTINA sende öylesin arkadaşımSmilebuda benden olsun....
fotoblog-2826876.jpg
...Aşk eski bir hikayedir ama her zaman yepyeni...Ve aşk, öyle engin bir deryadır ki, ne kenarı vardır, ne de ucu bucağı...
Sana desem ki;
'Aşk kalbin göklere yükseldiği altın merdivendir.' Bilmem yeterli ulurmu?
Aşkın ilk soluğu, mantığında son soluğudur.
Bitmeyen bir şarkıdır aşk...Dudaklarda türkü, ruhu açan baharın gelişi gibi...Nasıl, nereden gelir bilinmez, öyle sessiz ve güçlü...
İnsan kalbindeki gerçek aşk dört nala giden bir attır. Ne dizgin anlar, ne ses dinler...
Aşk insanı kılıçsız zapteder ve ipsiz bağlar.
Aşkı anlatmak, suya mektup yazmaktan farksızdır.
Bir harikasın demişdim ya ,,,, yoo yoo

Bir tanesin sen ....

Sevg ...
herkez birtanedirSmile teşekkürler ...Bu arada resim çok güzel dimi acaba avatar olarak kullansammı ne dersin?
Tavsiye ederim , resim de bir harika .... Sanada yakışır doğrusu ...

Sevg ...
Ben çıkıyorum , kendine iyi bak ... Yarın görüşmek üzere ....

İyi Geceler ...

Sevg ...
Iyi Geceler Allah Rahatlik Versin SmileSmileSmile Melekler Korusun Seni Ve Tüm Dostlarimi...SmileSmileSmile
Sayfalar: 1 2 3 4