:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: (¯`v´¯)-»ben geldim»-(¯`v´¯)
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Aşk kutsal bir duygu olabilir ama ya tutkulu aşk! Aşık olana da, olunana da felaket getirecek bu aşka karşı dikkatli olun! İnsanlar birbirlerine aşık olmayı ne zaman öğrendiler? Kimbilir. Belki de insanoğlu yaratıldığı günden beri, ruhunun derinliklerinde bu duyguyu taşıyordu ama ona bir ad koymayı beceremiyordu. Zamanla, kadınla erkek arasında filizlenen duyguya bir ad bulundu: Aşk.
Yüzyıllar boyunca, romanlarda, şiirlerde, öykülerde anlatıla anlatıla bitirilemedi. Uğruna canlar, ülkeler feda edildi. İnsanoğlunun hayatını baştan sona değiştirebilen güçlü duyguya sadece ‘aşk’ deyip geçemeyiz. Aşkın da türleri var.Örneğin tutkulu aşk, fedakarlıkla gelişen aşk ve gelip geçici aşk. Yanılıp da bilim adamlarına aşkın niteliği ve niceliği hakkında sorular sormayın. Binlerce yıl, insanoğlunun dünyasını renklendiren, hayatının akışını değiştiren o duyguyu, size basit bir formül ile anlatmaya çalışırlar.
görecili bir kavram ...
teşekkürler güzEL paylaşımın için.. yüreğine sağlık.
ben yazmadım..başka bir konu vardı silmek istedim..yeri editli kalmasın diye bunu koydum.anlamlı ama yazının tamamı....azcık koymuşum ben...olsun olan kısmı bile bence güzel...neyse canım yaa dediğin gibi aşk bu...görecelidir tabi ki de....genel-geçer olan ise aşkın verdiği heyecan..işte o göreceli değil be arkadaşım bana göre...Wink
Yüzyıllar boyunca, romanlarda, şiirlerde, öykülerde anlatıla anlatıla bitirilemedi. Uğruna canlar, ülkeler feda edildi. İnsanoğlunun hayatını baştan sona değiştirebilen güçlü duyguya sadece ‘aşk’ deyip geçemeyiz.

geçemeyiz buraya bayıldım
hoşgeldin iyiki geldin ablamm SmileSmileSmile
yüreğin hep aşkla yaşasın...

>As!_M€L€q<' Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yüzyıllar boyunca, romanlarda, şiirlerde, öykülerde anlatıla anlatıla bitirilemedi. Uğruna canlar, ülkeler feda edildi. İnsanoğlunun hayatını baştan sona değiştirebilen güçlü duyguya sadece ‘aşk’ deyip geçemeyiz.

geçemeyiz buraya bayıldım
hoşgeldin iyiki geldin ablamm SmileSmileSmile
yüreğin hep aşkla yaşasın...

teşekkürler canım benim yaa tatlı bacım thankyou.gif gerçek sevgiyi yaşayan herkes için geçerli olsun sözlerin kiss.gif ve senin de yüreğindeki aşk sonsuz olsun.....ruhun var olduğu sürece...first_move.gif
hoş gelmişsin :yikildim: ne zaman gitmiştin? Confusedmiley18: olsun yine de yeniden hoş geldin.

Aşk kutsal bir duygu olabilir ? ihtimal vermek... O zaman tutkulu aşkta tutkulu kutsal bir duygu olabilir. Aşk için söylenebilecek fazla bir şey var aslında :Smile Çünkü göreceli demek yetmiyor gibi hem göreceli hem de bu göreceliliğinin içinde değişken. Neden? Çünkü aşka bir hastalık diyen kişi daha sonra bu tanımdan uzaklaşıp başka tanımlara ulaşıyor. Aşkın bu bilinmezliğini seviyoruz sırf bazen. Bilmediği şeyler insanı çeker ya onun gibi. biliminsanları uğraşadursun tanımlarla siz aşk insanlarına sorun tanımını; cevabınız sessizlik olacak.....

isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı:hoş gelmişsin :yikildim: ne zaman gitmiştin? Confusedmiley18: olsun yine de yeniden hoş geldin.

Aşk kutsal bir duygu olabilir ? ihtimal vermek... O zaman tutkulu aşkta tutkulu kutsal bir duygu olabilir. Aşk için söylenebilecek fazla bir şey var aslında :Smile Çünkü göreceli demek yetmiyor gibi hem göreceli hem de bu göreceliliğinin içinde değişken. Neden? Çünkü aşka bir hastalık diyen kişi daha sonra bu tanımdan uzaklaşıp başka tanımlara ulaşıyor. Aşkın bu bilinmezliğini seviyoruz sırf bazen. Bilmediği şeyler insanı çeker ya onun gibi. biliminsanları uğraşadursun tanımlarla siz aşk insanlarına sorun tanımını; cevabınız sessizlik olacak.....

bir yere gitmedim ki first_move.gif dediğim gibi ilk yazının konusu öyleydi..fakat sonra değiştirince başlık öyle kaldı...değiştiremedim Confusedmiley16: yoksa bir yere gider miyim hiç yaaa ama evet her gelişim hoş olsun bu güzel işte thankyou.gif

mesela bana sorun aşkı first_move.gif

cevabım.......sessizlik olacak...aslında bir ses duyulacak fakat onu ancak aşık olduğum insan duyacak...ki duyuyor zatenfirst_move.gif [url=javascript:emoticon('[smilie=i love you2.gif]')]i%20love%20you2.gif[/url]
bilgeis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
[b]mesela bana sorun aşkı first_move.gif

cevabım.......sessizlik olacak...aslında bir ses duyulacak fakat onu ancak aşık olduğum insan duyacak...ki duyuyor zatenfirst_move.gif [url=javascript:emoticon('[smilie=i love you2.gif]')]i%20love%20you2.gif[/url]

SmileSmileSmile

yaa bide bana sorun aşkı bakalım cevabım ne olacak Smile Smile
kişiden kişiye değişiyor işde...

RAbbim herkese siz ve sizin gibi gerçek aşklar yaşatması temennisi ile...
PaPaTYa_PReNSeS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:SmileSmileSmile

yaa bide bana sorun aşkı bakalım cevabım ne olacak Smile Smile
kişiden kişiye değişiyor işde...

RAbbim herkese siz ve sizin gibi gerçek aşklar yaşatması temennisi ile...

soruyorum : sence aşk nedir ?:Smile evet cnm değişir işte aşkı herkes farklı yaşar ve anlatır...

amin ya inşallah... güzel dileklerin benden de sana arkadaşım...inşallah Allah gönlüne göre verir :Smile
bilgeis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:soruyorum : sence aşk nedir ?:Smile evet cnm değişir işte aşkı herkes farklı yaşar ve anlatır...

amin ya inşallah... güzel dileklerin benden de sana arkadaşım...inşallah Allah gönlüne göre verir :Smile

Amin İnş. Arkadaşım Allah razı olsun güzEL temennin için..Bu mübarek gün yüzü suyu hürmetine RAbbim kabul eyler inş. Smile
Sayfalar: 1 2