:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Felsefe i A?k ....!!!
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2

Firari Fırtına

A?k ?n felsefesi olurmu demeyin , Olur ....

Felsefe i d???ncede a?k bir ba?kad?r . ?l?ms?z hep ya?ayand?r . Bu a??dan konu de?erli ve ilgin? dir . Sak?n?lmas? gerekenler ise zaten y?re?inde sevgi olmayanlardaki yanl?? felsefedir ...

Ba?kalar?n?n hakk?m?zda bildikleri, kendi hakk?m?zda bildiklerimiz, belle?imizin hat?rda tuttuklar?, ya?ant?m?z?n mutlulu?u i?in san?ld???ndan daha az kesindir. Bir g?n gelir, bu ya?ant?da ba?kalar?n?n hakk?m?zda bildikleri (ya da bildiklerini sand?klar?) ?eyler ??k?verir ortaya; o zaman onlar?n fikirlerinin daha g??l? olduklar?n? fark ederiz. ?nsan, ad?n?n k?t?ye ??kmas?ndansa bildiklerinin yanl?? ??kmas?na daha kolay katlan?r... // Fredrich Nietzsche b?yle tan?mlam?? ve kitab?ndada buna yer vermi?dir . Kitab?n?n ad? Se?ilmi? D???nceler dir ..

Sevg ....

Firari Fırtına

En üzgün insan dahi gülümser;
ve sürekli gülen insan bile
Arada bir ağlar ve gözünden yaşlar akar.
Duygular sürekli olamaz.
Onlar hareket eder, bu yüzden de onlar duygulardır.
Birinden diğerine sen sürekli olarak değişirsin.
Şu an üzgünsün, sonraki an mutlusun.
Şimdi öfkelisin, sonraki an şefkatlisin.
Şu an sevgi dolusun, sonraki an nefretle dolusun.
Sabah güzeldi; akşam çirkindir.
Bu böyle sürer...

Bhagwan Shree Rajneesh Osho
F?rT?na G?N?L Adlı Kullanıcıdan Alıntı:En ?zg?n insan dahi g?l?mser;
ve s?rekli g?len insan bile
Arada bir a?lar ve g?z?nden ya?lar akar.
Duygular s?rekli olamaz.
Onlar hareket eder, bu y?zden de onlar duygulard?r.
Birinden di?erine sen s?rekli olarak de?i?irsin.
?u an ?zg?ns?n, sonraki an mutlusun.
?imdi ?fkelisin, sonraki an ?efkatlisin.
?u an sevgi dolusun, sonraki an nefretle dolusun.
Sabah g?zeldi; ak?am ?irkindir.
Bu b?yle s?rer...

Bhagwan Shree Rajneesh Osho

Ne kadar g?zel anlat?lm?? koca hayat?m?z bu sat?rlarda. A?k?n felsefesi di?er t?m felsefelerden daha ?ekici gelmi?tir hep; devam?n? dilerim.

Firari Fırtına

Devamını hatta tüm bölümlerini diğer forumlarda yayınlamışdım ... İlgi olmayınca da pek düşmedim üstüne . Bazen durum bu hale düşebiliyor . Bende sıradanlık istemediğim için kısıtlı paylaşımlara yer vermek zorunda kalıyorum ...

Sevg ...
Anlıyorum olanlarla yetincez yaniSmile

Firari Fırtına

Bazen var gibi görünenlere inanmamak lazım . Takdir edersinizki fırtınalar kalıcı değildir ... Bu gerçek hep vardır ve varolacakdır ....

Sevg ...
Ben de yüreklere dokunabilen hiçbir fırtınanın kalıcı olmadığına inandırmazsın beni derimSmile

Firari Fırtına

İnanmalısınız ama .... Kalıcılık fırtına lara göre değildir .... Elbet verilmiş sözler uğruna burdayım . Kaçınılmazdır ....

Sevg ....
Kalıcılık maddi bir kavram mıdır; önemli olan yüreklerdeki değil midir? Kimsenin kalıcı olmadığı bu dünya da nasıl ölümsüzleştirebiliyosak sevdiklerimizi; emin ol fırtınalar da hep kalıcılı olacak.

Firari Fırtına

Zaman ilaçdır dimi ??? Hep öyle derler yani .. Aslında zaman acının ikiye katlanması değilmidir bir bakıma . Yürek bir günde ağlar on günde ama zaman bir çare değildir yüreğe . O sevgisini ister , o sevdiğini ister . Olmak ve olmak istediği yeri ister . Fırtına da öyle işteeee...

Sevg ...
Sayfalar: 1 2