:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Seni çok Seviyorum
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4
parchemins43axiy1.gif

Usulca Öperek Gözlerimden, Düşlerimi Alsana Kollarına...

Sırrım,yasağım,sebebimsin bu karmaşık dünyada, nefesimsin soluk soluk tertemiz dağ havası gibi içime çektiğim.... Bir çocuk masumiyetiyle beni sürekli gözünden sakınır gibi koruyan anamsın babamsın. Yoldaşımsın sırdaşımsın gönüldaşımsın her derdime ortak olan...Sevdiğimsin... Karımsın... Ruh eşimsin..Ama rahat değilsin yeterince, bunu biliyorum. Bir şeyler aklını deşiyor. Kalbine bir sızı veriyor olmalı o son sözlerim, hareketlerim...Benim sevgi sağanağımda ıslanmadan yürümeyi başaranlardansın sen birtanem..Yangınımsın sensiz gecelerde beni yakan, sabrımsın sensiz saatlerde teselli veren, mutluluğumsun, umudumsun uzaklardan bana nefes gibi içimde dolanan, damarımdaki kansın sıcacık içimde dolanan, çarpan kalbimdesin her an her dakika hissettiğim...
Yalnızlığımın yaşamla kırılma noktasında ve pes edeceğim o kötü anlarımda karşıma çıkıp bana hayatı sevdiren ve yaşanılası yapansın sen.Hiç farkındamısın..Gecenin tam ortasında yüreğim haykırıyorsa seni susmalı evren, hiçbir ses yüreğimden daha anlamlı ve derin konuşamaz ki bu saatlerde.Dinle hayatımın kadını, sen dinle beni. Yüreğinin kapılarını arala biz seninle konuşmadan anlaşabiliyoruz sadece beni hisset bu gece...Yüreğini verdiğin ben, sana mühimmat taşımak istiyorum, bu bir türlü içinden çıkamadığın ve hep bir savaş verdiğin sevdamıza...
Usulca öperek gözlerimden..düşlerimi alsana kollarına....sabaha az kaldı küçüğüm.. İnandığın zaman aşk’a..kıskanırsın..Kıskandığın an’da.. zaten aşksın..benim aşkım..Sende farklı bir tarafı var hayatın..Farklı bir yüzü..daha farklı bir tadı..Eskimeyen..Hiç eskitmeyen..Hep beni sevdiğini haykıran..seni seviyorum!!!!!
Alıntı:Farklı bir yüzü..daha farklı bir tadı..Eskimeyen..Hiç eskitmeyen..Hep beni sevdiğini haykıran..seni seviyorum!!!!!

süperrr ellerine sağLık Smile
normal660himg3581jt0.jpg

Özlemin Rengi Var mı?

Sana doğrultuyorum yönümü, yüreğimi… Saçlarımı okşayan rüzgarlara, dipteki acılara, çığ düşmüş yollara… Sensiz kalmayı kaldırmıyor yüreğim kar yüreklim, ölümüne özlüyorum seni. Hasretin yaktığı günlerle geçip gidiyor ömrüm.

Seninle bir sokak başında buluşmak, sarılmak, saçlarının kokusundan öpmek, sarılmak, doyasıya kucaklamak istiyorum…

Ama sevgim ihanetlere yazılıyor, yetmiyor gücüm, yeniğim, çaresizim, acizim. … Suya düşüyor anılar, ıslanıyor duygu tellerim, düzen tutmuyor saz… Yine de ümitliyim, yine de ümidimi yitirmeden yaşıyorum…

Ateşi sönmüş bir küldeyim, her yer karanlık; yalnız bırakılmış çöllere dönüyorum… Dön artık gittiğin diyarlardan ey sevgili… Yağmura hasret topraklar gibi çatlak çatlak dudaklarım. Çatlayan dudağım, susayan kalbim, gül kokan nefesine hasret…

Gel, özlemde gül damlıyor, gül’de özlem!.. Baktığım her kıyıda sevda kokuyor güller, ayrılıklar özlem kokuyor …
Gel, nisan yağmuru gibi yağ üzerime, söndür içimdeki ayrılık ateşini… Bil ki, sensiz hasretin ve acının yangınında kar yığını bir şarkıdır dudağımda zaman… Bil ki, sensiz bir yanı mecnundur kıyılarımın bir yanı leyla… Bir yanı Yusuf’tur kuyularımın bir yanı Züleyha… Gel Allah aşkına yeter artık...

Ey sevgili aşk ehlinin sultanı, ey aşk iksiri, güzelliklerin yüreği, sevda mevsiminin en güzel iklimi gel artık. Yıllardır ki, yüreğimi sana rehin tutuyorum, sana saklıyorum içimin gizli yollarını.

Geniş ve yeşil çayırlar gibi seriyorum yüreğimi önüne ey kar gülüm, salkım söğütler gibi eğiyorum başımı önünde. Yürek tellerimde hasret ateşleri yakıp, yıllardır bu yangınla bekliyorum seni… Gel… Bir gün güneşin ardından, yağmuru içinden taşıyan bulutlar gibi gel çorak topraklarıma… Gel artık ey çölleri cennete çeviren gül-i RaNa… Bil ki, sabrımın son sınırındayım…

Özlemin doruklarındayım, bir kanat uzaklığında gökyüzü. Oysa sen çok uzaklarda bir yerdesin biliyorum… Belki İskoçya da, belki İngiltere de, belki hiç bir yerdesin… Elimi uzatsam dokunamam… Sesini özlesem duyamam… Bil ki, her gece rüyalarımda sana geliyorum, gel demesende…

Ah! neylersin kınalım, dağçiçeğim neylersin. Olan oldu işte ve olanın önüne geçilmiyor. Aradan uzun yıllar geçti, gözlerim uzaklarda, sanki hep çıkıp gelecekmişsin gibi yollara baktım…

Her Ren nehrine baktığımda hep gözlerini anımsarım. Sevinçlerimizi, korkularımızı, acılarımızı anımsarım, umutlarımızı, umutsuzluklarımızı. Bir flim şeridi gibi geçer gözlerimin önünde hatıralar…

Hatırlar mısın bilmem? Her gün bu saatlerde gelip hastahanenin önünde çıkışını beklerdim. Kapıda çıkar çıkmaz koşarak gelir sarılırdın bana. Kokunu taa ciğerlerimin uc noktasına çeker sıkıca sarılırdım. “Yavaş” derdin. Beni içine mi alacaksın… Oysa elimde olsa seni alır yüreğimin içine koyar hiç bırakmazdım…
Ama şimdi hiç çıkmıyorsun içimden, her defasında dünya başıma yıkılmış bir şekil de geçiyorum o kapının önünde…

Her gece gözyaşımın şiirini yazıyorum, içimin acıdığını, içimin kanadığını çiziyorum, seni ölesiye sevdiğimi, özlediğimi söylemek bir anlam taşır mı? Özlemin rengi var mı? sarı mı, yeşil mi, mavi mi, kırmızı mı özlemin rengi?

Her akşam bir şiirde kanarsa insanın kalbi, bin acı gelip saplanırsa yüreğine, çığ gibi büyürse yalnızlığı, artık ne teselli edebilir ki…
₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
_./'._¸¸.•Â¤**¤•.¸.•Â¤**¤•..•Â¤**¤.•Â¤**¤.•Â¤**¤•
*•. .•* * Yasal Uyari : Çok tAtLı DIR EZOMMM
/.•*•. ¸..•Â¤**¤•.,.•Â¤**¤•.*.•Â¤**¤.•Â¤**¤.•Â¤**¤•
₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
yagx3.gif

İncinecek hal kalmadı bende,
sana sadece bir tavsiye;

vedalar soğuk olur, sıkı giyin!

üşüyorum...

duracağım burada
gidişini seyredeceğim
kıpırtısız, sakin gibi görüneceğim
kavgasız olacak, fırtınasız olacak
saçma sapan olacak
organlarım birbirine vuracak
arkandan sessiz bakacağım
ben yine salağı oynayacağım...

hayalleri taştan bir sevdaydı bizimkisi. kırılmazdı. yağmura kara dayanıklıydı. çığ olup düşerdi de kendine zarar vermezdi. kopmazdı. gidişler dönüşlere gebeydi de, hep acıtırdı her el sallayış. özlemler acıydı. yürek dabırsızdı. her dönüş, doğuştu aslında yeniden. ölüp ölüp dirilmek gibi değil de, erince doğmaktı.

ama

önce hayaller öldü! (cenaze meydanda kaldı, ulu orta)

gönlüme bir kor düşer
gitme öyle zamansız
önce hayaller biter
yanar külsüz dumansız

acıyorum... ya da acıyorlar... elimde kalanları sayamıyorum. nasıl sayabilirim. ateş altında heryerim... dokunulamıyorum, onarılamıyorum, dona kaldım yanarken. sadece acıyorum, acınılıyorum... demişler inanmış, ağlayışları geçer sanmıştım. bir maddeyim... bedenim var senden kalan. benden gotürdüklerini isteyemiyorum. sen giderken sen olsaydın, benden gitmezdin. sen olmadın belki de hiç!

bilmiyorum sensizliği...

baharlar hiç gelmez
mevsim hep kış olur
günlerime güneş doğmaz
hislerim uyur

takvimleri kopardım attım sen giderken. saatleri kırdım... zaman!dan söz edilmesini istemiyorum artık... kış! soğuk işte. herkese olduğu gibi... derlerdi hep de inanmazdım, vedalar soğuk olur, sıkı giyin!

ben bahardan kalmayım...
sana yangındım, ama sensiz üşüyorum... ve uyuyorum... hala!

dilimden hiç düşmez
adın hasret olur
yüreğimde sızı dinmez
gülmek güç olur

acı işte. hangi hecesinden tutarsan tut bu böyle. ne sancım diner, ne ağrım. sattım 3 kuruşa gülüşlerimi... bak gamze gamze dolmuyor yüzüm. bak acı! bak yaş! bak soğuk!

bakma... anlamayacak kadar uzağız artık. haa soğuk. demişlerdi zaten... ama yapacak birşeyim yoktu. sonunu bile bile lades dedim ben... mahkumdu!

ayrılıklar yara açar yara üstüne
yağmur ağlar sensizliğe iç çekişime
sensiz olmaz bu yerlerde dünya dar olur
eğer gidersen bu aşka çok yazık olur

gittin... yüklemin öznesi mühim değil aslında. gidildi. onarılmaz yaralarımız var artık. susuz tokluk arıyoruz belki de. yazık oldu mu? bilmem... olur mu?

sadece üşüdüğümü hissediyorum...

vedalar soğuk olurmuş, ben yolculuklara senle çıkmaya alışkındım oysa...
"Geceydi...
Seni bana ; beni hayata bağlayan..
Az sonra tükenecek zaman..
Gece yollarını ayıracaktı gün'den..
Gözleri buğulu bir biçimde..."

..O yüzden hüzünlüydü gece..Gün'düz ise; güneşini artık eskisi gibi göstermiyordu. Bulutların arasında gizler olmuştu...

Bir sabah uyandığımda..Düşlerimde yer alan uçurtmadan gökyüzüne salınmıştı bir tane..İçinde mutluluk barındıran,kırgınlığın yitik düşleri kucağında,masumane sevgiler barındıran uçurtma...

"Biraz tebessüm etmeyi bekliyorlar..
Bulutlar arasında bin bir tane rengârenk düşsel uçurtmalar..
Düşmeyi bekliyorlar...
Senli düşüşlerinin çığlıklarında ki sahneme ve dilime..."

Gelişleri özlemek...Sonra aynanın karşısına geçip sensiz cümlelerde seni aramak..Yalnızlığı senin varlığınla körüklemek..Ve Hayal etmek senli sahnelerin tozunu..Hissetmek teninin kokusunu..Sadece seni dilemek...

"Arıyorum şimdi ayak izlerini, geçtiğin topraklarda..
Olmadığımız biz[li] gösterilerde..
Şimdilerde,isyanlardaki yüreğimde..
Sana dair senaryoları kabul etmeyeceğim..
Sahneme..."

"..Bu sefer ki Oyunumda yer vermeyeceğim bakışlarına, tenine ve nefesine..."

Gözlerindeki beni hatırlamayacağım..
Ya da ellerime yağan karı eritmeni..
Üşütmeyecek yokluğun artık beni..
Şehri'ne gelmeyeceğim..
Dokunmayacağım hasret kokan tenine..
Almayacak artık kalemim ve kâğıdım seni..
Hiç bir kareye..

Yazılmayacak artık sana dair..
Hiç bir cümle..
Hiç bir kelime..
Hiç bir hece..
Hiç bir harf..
Hiç bir...
Hiç...
sendenbakayokna8.jpg

"Beni de götür gittiğin şehirlere..."

Bir kapı aralığında takılıkalacak gözlerim yoksa...Yollarına bakıp bakıp,sensizliğime kahredip,günlerce gecelerce sabah etmeden geçecek ömrüm
Bu eksiklik bitirecek beni yoksa...

"Beni de götür gittiğin mevsimlere..."

Kar-kış dinlemez yüreğim...Tek sen,sadece sen ol yanımda,yapraklar düşerken avuçlarıma.
Rüzgar eser en soğuklarda;
Üşür,titrer yüreğin..için ürperir..
İşte o anda ben olmalıyım yanında...Tutup ellerinden,bakışlarımı kilitleyip gözlerine,nefesine kadar ısıtmalıyım seni
Bu soğukluk bitirecek beni yoksa...

"Beni de götür gittiğin denizlere..."

Kaybolmaya yüz tutacak mavilerim,her yer zifiri karanlığa boğulacak.Yol bilmez yüreğim,iz bilmez
Matem havası bu;
Gece gündüze dönmez...sular çekilir geri gelmez...
Dalgalar çarpar gözlerime...buğulanırım
Bırak da boğulmadan yüreğimi karaya çıkarayım..
Bırak...sular getirsin beni sana...yanına varayım
Bu yollar bitirecek beni yoksa...

"Ya beni de götür gittiğin yerlere,
Ya da gitme..."
Gitmem gerek bu şehirden…
Bir rüya oldun sevdamın gergefinde …
Neden çocuklar beni gösteriyor ?
Yağmur yağsa güneşin yerine…

Gitmeliyim bildiğim tüm yerlerden…Bırakmalıyım kendimi bu koca şehirde…Rüyalara karışmalıyım, nefesimi tüketmeden önce..
Gözlerimin üzerinde şeritler..Bakamıyorum ne hüzüne ne yalnızlığa…
Sanki çırılçıplak kalmışım içimde…Tanımadığım gözler yüreğimi izliyor..
Sakladıklarımı görüyorlar, kare kare…

Ha gayret güzelim gayret…
Biter elbet bu yağmur sabret…

Bir ses..
Hüzünlü, ürkek…
‘Dayan’.. sessizliğe..
Bekliyorum…
Yüreğime yağacak damlaları…
Biliyorum…
Ne varsa acıtan, savuracak solgun yapraklara..

Sensizlikten olsa gerek,
Çekilmez oldu buralar …
Hep benle beraber bulamadıklarım !

Kimbilir,
Belki de sende unuttum, yaşanılası anları..
Şimdi yoksun ya..
Bundandır, seninle kaybettiklerimi arayışım…

Bak cesaretim yok artık…
Geç oldu yorgunum…
Yine deli oldum sayende …
Saçında rüzgar…

Ne konuşabiliyorum, ne susabiliyorum…
Korkuyorum sözlerimin derinliğinden…
Öyle yorgun ki, her bir kelimem…
Sana ulaşmaya mecali yok hiçbirinin…

Biter elbet bu yağmur sabret..

Hala yokluğunu izliyorum…
Ama,
Umuda arkadaş oldum…
Bekliyorum, dinecek bu acı…

Ayrılıktan olsa gerek …
Gecikiyor sabahlar …
Hep benle beraber unuttuklarım …
Dönmüyor epeydir başım …
Denizler yalan…
Sevmek ateş olurmuş derler…
Yanmak yalan…

Yine sabahı kaçırdı uykularım…
Ya o bana yetişemiyor, ya ben o’na uzanamıyorum…
Ağrıyor suskunluğum…
Küstüm kendime…
Her şey yalan..
Yalan ne varsa, sende çözülüyor sanki…
Sevmek bile 'sende' yalan… (farkIndamIsIn senin tüm hayatIn yaLan?)

Şimdi öyle uzak ki geldiğim yollar …
Yanlış bir öyküdeyim beni yeniden yaz …
Bir çoçuktum sevmiştim ..
Avuçlarımda aynalar…
Gayret et güzelim elini uzat…

Ben ‘ bana ‘ uzağım, sen gittin gideli..
Şimdi,
Tüm bildiklerimde, ‘ben’ gibi uzak bana…
Yanlış satırlarda buluyorum kendimi…
Olmuyor hiçbir hayat, bana nefes…
Öyle sevmişim ki..
Alabildiğine yoğun…
Anlayabilene derin…(anLamak isteseydin yada anLadIgInI gösterseydin beLki de..)

Biter elbet bu yağmur sabret…

Biliyorum…
Ama,
Bekliyorum !
justbelievebynaesseeh4.jpg
‘Gece’ bile fazla bu akşam bana…Öyle siyah, öyle alacalı ki karanlık..Uyumak istiyorum, alabildiğine..Kapatıyorum gözlerimi, sen oluyorsun uykularım..Açıyorum gözlerimi, yalnızlığa kapılıyor düşüncelerim…Anlamsızlığımla eş değer oluyorsun aniden…

Gidişini seyrediyorum, anılarımın arasından…Tozlanmış duyguları temizliyorum, kelime kelime..İçim acıyor, derinden…Gülüşünü anımsıyorum…İçim burkuluyor…
Sensizliğe alıştırırken günlerimi, şimdi ne gerek vardı ki sana ? Düşüncene bile tahammülü yok yüreğimin.. Silebilsem yüzünü, gözlerimden…

Ne acı…Seni hiç unut(a)mamışım ki ben…Eskiyen eşyalarım arasına saklamışım yaşanmışlıklarıErtelemişim sensizliği bile bile…

Şimdi…Ne şarkılar, ne satırlar dolusu cümleler..Hiçbiri iyi gelmiyor sensizliğime..Belki, çığlıklarımı susturmasam, ağlasam yağmur misali damla damla…Kimbilir, unutulursun belki ozaman…

O an, duygularıma baş kaldırıyorum…Bakıyorum gökyüzüne, bırakıyorum çığlıklarımı yıldızlara doğru…
Atıyorum seni özleyen her bir parçamı…Yüreğimi arındırıyorum fazlalıklardan…
Bu kadar kolay olmamalı…İçimdeki ses, seni çağırıyor her darbemde…

Durmuyorum…Parçalıyorum seni…Kanıyor her bir yanım...

Ya ‘o’ susacak, ya ‘ben’ …
Gecenin bir yarısıydı aklımın başımdan gittiği..
Bana artık ölüm ayırır bizi demiştin..
Öyle oldu galiba..
Bizi,beni senden ayırabilen tek şey ölüm oldu..
ölün oldu..

öldürdüm..hiç acımadan biliyormusun..
içimde,dışımda,yüreğimde,beynimde,eşyalarımda,bakı şlarımda,adımlarımda öldürdüm seni..

x1padjo0uco2h2ykzzbf4d0dw8.jpg

Doğru değildin artık sen..
Her şeyin,her sözün yalan olmuştu ve sen benim gözümde baştan aşağıya,
tepeden tırnağa kadar ölüydün..
Boş bakıyordun farkındaydım..bakma..
Konuşurken yabancıydın,
ürkektin,isteksizdin,
biliyor musun konuşurken bile sessizdin artık..

simsiyah görüyorum seni..
bitiren sen oldun kendini..

eskiden olsaydık hani karanlıkta bile seçerdim seni..
gözlerin parlayıverirdi..yakalanırdın..

bembeyaz görüyorum seni..
yeniden doğmuşsun gibi..

eskiden olsaydık hani ak'tan bile ak görürdüm seni..
sen de haklısın çok şey değişti..
Sayfalar: 1 2 3 4