:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Yitirilmi? Bir Hayat
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4
Y?T?R?LM?? B?R HAYAT
‘G?zel bir g?nd?; doyas?ya koklamak i?in bahar?… Hissetmek i?in ?l?k r?zg?rlar?… Bahar ??martm??t? bug?n yine d?nyay?! B?t?n c?retk?rl???yla davet ediyordu d?nya UNUTMAYA; insanlar?…’
Serhat, zenginli?iyle g?z dolduran odas?n?n penceresinden g?zetlerken o k?s?tl? alan?, bunlar? ge?irmi?ti i?inden. Asl?nda ?ok b?y?leyiciydi her ?eyi unutmak ama bir o kadar da riskli. Hayattaki tek gayesi ?al??mak ve ba?armak olan bu adam?n alabilece?i tek riskin, ba?ar?ya uzanmas? gerekliydi kollar?! ??te tam da bu sebepten dolay? i?indeki kar?? konulmas? zor iste?i bast?rmay? ba?arm??t? yeniden… Neler kaybetti?ini bilmeden…
?irketin en ?al??kan eleman? olarak bilinirdi; zaten onun konumuna kendinden ya??a b?y?k adamlar bile zor ula?m??t? ge?mi?te. Hen?z 28 ya??nda olmas?na ra?men ellilik bir ihtiyar?n olgunlu?u vard? ?zerinde… Ama yirmilik bir delikanl?n?n ya?anm??l??? eksikti y?re?inde…
Alt?n sar?s? sa?lar? ve masmavi g?zleri her kad?n? b?y?leyecek kadar kusursuz yarat?lm??t?. ?ok s?k tekrarlamasa da g?lmeyi, ona ?ok yak??t???n? kendisi de biliyordu. Evet, o da kendini be?eniyordu ve… Ve sadece bundan ibaret. Sevmek i?in beklemeliydi daha…
29…30…40…45… Ne de ?abuk ak?yor bu y?llar… Oysa daha yap?lmas? gereken ?ok ?ey var; kazan?lmay? bekleyen pek ?ok ?d?l, ula??lmay? bekleyen ba?ar?lar…
Ertelemeler ertelemeleri, gecikmeler gecikmeleri sessiz, sakin ve sinsi… kovalad? y?llarca!
Serhat hala ayn? h?rsla, sonsuz bir bo?lukta ufu?u g?rme inanc?yla devam ediyordu ya?amaya… Bo?aza inip doyas?ya i?ine ?ekebilmesi i?in denizin kokusunu, daha ?ok zaman? vard?. Yine bast?rd? i?indeki ???l?klar?!
.
.
.
60. ya? g?n?yd?… o g?n… Yorgun bedeni kocam?? ?irketin en se?kin koltu?unda dinlendirmekteydi kendini. Bahar ayn? bahar, d?nya yine ayn? yalan… de?i?en tek ?ey Serhat’?n bedeni var ruhu!...
D???nme vakti gelmi?ti art?k pi?manl?klar? da pe?ine takarak. Soruyor kendine:
Ka? unutulmaz an?m var yeniden ya?amay? isteyebilece?im?
- !!! Ama ba?ar?lar?m var!
Dostlar?m sayamayaca??m kadar fazla gibi…
- Ya da say?lamayacak kadar eksik hepsinin samimiyeti!
Mutluluk ka? kez u?rad? bana?
- Zaten onun u?runayd? bunca ?aba!
Ne kadar sevdim; ne kadar sevildim?
- -----------------------------------
Kimin y?re?inde ba?k??elerdeydim?
- --------------------------------------------
Neler u?runa neleri feda ettim?
- --------------------------------
Ne olacak halim?.........
G?zleri dolmu?tu; belki de ilk defa ta?m??t? g?z p?narlar?ndan duygular?. ?oklar hi?leri b?rakm??t? ard?nda, ?al??malar ertelenmi?likleri, ba?ar?lar buz gibi an?lar?…
Belki hala vard?r bir umut diye… Y?llarca bo?az?n? s?kan kravat? ??zd? bir hamlede. H?zl? ad?mlarla gitmeye yeltendi bo?aza… Ve gitti de! Denizin e?siz kokusunu ?ekmekte doyas?ya ci?erlerine ne kadar da gecikmi?ti! 60 y?l?n ya?anm??l???n? tek bir g?ne s??d?rmakt? amac? belki de birka? g?ne… Ama yine yan?lm??t?!
Hi?bir ?ey umdu?u gibi olmad?. K?sa s?rede bitkin bedeni kalkamaz oldu yata??ndan… S?cak ama so?uk odas?nda tek ba??nayd? ?imdi… Ne ba?ar?lar? ne de ba?ar?lar?nda dost g?r?nen ahbaplar?… Yaln?zl?kt? onca ?aban?n arma?an?! Ke?ke demeye bile utan?yordu dudaklar?…
Ertelenmi?likler yitirtti ona baharlar?, mavileri, derinleri, sessizleri, gitmeleri, hasretleri, ?zlemleri, sevgileri, a?klar? sevdalar?… Koca bir hayat?…
?ok ge? olmadan; ba?armak u?runa feda ettiklerimize d?n?p bir bakmal?! Ya?an?lmay? bekleyen an?lar? dondurmamal?… Ve mutluluk y?kseklerdeki kartallar?n kanatlar?nda de?il, yan? ba??m?zdaki ser?enin g?zlerinde aranmal?!

Firari Fırtına

Yüreğine sağlık yürekli dost ...
Teşekkür ettimSmile

Firari Fırtına

Bende bari rica edeyim Smile
okuyamadimki..gozlerim yasariyor!eline saglik..illede okuycam suvey suvey Wink

Firari Fırtına

oku oku çok güzel yaaaa
bilmiyorum ya,kirginlik var ustumde...gozlerimin onune sis iniyor..yagmurda fazla islanmisim usutuk oldum Smile okuycam kesin ,tsk
***?uclu*** Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bilmiyorum ya,kirginlik var ustumde...gozlerimin onune sis iniyor..yagmurda fazla islanmisim usutuk oldum Smile okuycam kesin ,tsk
aynen katiliyormusum sana Wink

Firari Fırtına

Bir an kafam karışdı walla ... Yahu sizleri bir sandımdı Smile neysee şimdi rahatladım ...
F?rT?na G?N?L Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bir an kafam kar??d? walla ... Yahu sizleri bir sand?md? Smile neysee ?imdi rahatlad?m ...
o dediginden zaten,caktirma Wink
formdan dustum sifremi kabul etmiyordu ya,
sonra unutmusum Smile
dostuma cvp yazim dedim,ayakta durcak halim yok hala yaramazlik yapiyom!
evet birazini okudum bilem,tsk
Sayfalar: 1 2 3 4