:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: dinler we insanlar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Neden örgütler insanları yönetmek için dinleri kullanıyor hiç düşündünüz mü? Çünkü insanların en büyük zaafları inançlarıdır. İnançlarına birşey gelmesin diye denileni yaparlar. Bunun örneği tarihte de çoktur. Örneğin Şeyh Sait ayaklanması: Din elden gidiyor diye çıkarılmadı mı bu ayaklanma. İnsanlar din unsuruyla kışkırtılmadı mı? Asıl amaç din filan değildi asıl amaç düzenden rahatsız olanların din unsurunu ortaya koyarak düzene çomak sokmaktı. Örneğin kiliseler: Değilmiydi halkın inançlarını ortaya koyarak onları sömürenler. Yıllarca insanlara karanlık çağı yaşatanlar kiliseler değilmiydi. Oysa kitaplar öle mi diyordu öle mi yazıyordu ama dediğim gibi insanların inançlarını sömürdüler zaaflarından yola çıkarak onları yönettiler. Gelelim günümüze şimdi de hem hristiyanlığı hem yahudiliği hemde müslümanlığı kullanmıyolar mı. George Bushu hristiyanlık için insanları bir araya toplamak için İsa için diyerek kullanmıyorlar mı? Yahudiliği seçilmiş insanlar diyerek kullanmıyorlar mı? neden yapıyorlar çünkü işlerine geliyor. Hristiyanlığı da mülümanlığıda yahudiliğide kendi menfaatlerince kullanıyorlar. Bu adamların bu örgütlerin bu kuruluşların amacı ne hristiyanlığı ne müslümanlığı nede yahudiliği yaymak sadece amaçlarına ulaşabilmek için bişeylerin sırtına çıkıyorlar. Buda milletin candamarı olan din unsuru. Başkan Busha diyorlar ki sen mesihsin sen şusun sen busun; yahudilere diyolar ki siz seçilmişsiniz sizin vadedilmiş topraklarınız var diye. İnsanlar bu provakatörler sayesinde inançlarının kölesi oluyorlar. Danimarka olayını da çıkaran bu örgütler değilmiydi. Hangi müslüman konsolosluk ateşe vererek karikatür olayına tepki gösterir. Yine değilmiydi bu adamların müslümanların arasına soktukları kışkırtıcılar. Onlar değilmiydi ortalığı ayağa kaldıranlar. Biz müslüman olarak elbette tepkimizi gösteririz ama orayı burayı ateşe vererek değil. Amaç ne amaç müslümanlığı barbar şiddet dolu bir din olaark göstermek sonuç başarılı.Adamlşar hedeflerine ulaşmak için öyle bir yol seçmişler ki bunu alaşağı etme devirmek çok zor gibi görüküyo. Çünkü adamların seçtiği yol din inanç halkın candamarı.
insan ogullarının yaptıgı we bizlerın yapacaklarımı<
Alıntı:Örneğin Şeyh Sait ayaklanması: Din elden gidiyor diye çıkarılmadı mı bu ayaklanma. İnsanlar din unsuruyla kışkırtılmadı mı? Asıl amaç din filan değildi asıl amaç düzenden rahatsız olanların din unsurunu ortaya koyarak düzene çomak sokmaktı

kardeşim bana şeh sayit isyanını BİLDİÄžİN KADAR anlat.
İNşalah istediğimi yaparsın...
BİLDİÄžİNİ paylaş benle..
Bende bildiğimi paylaşam..
öyle ordan atmakla olmaz...
Böyle şeyler.
BENIM BURDAN ATIP TUTTUGUM Bİ ŞEY YOK O KADAR KELİME ARASINDA GİTTİN ŞEYH SAİT İSYANINA TAKTIN NEDEN DİGERLERINE YORUM YAPMADIN BELKI O YAZIM Bİ ANLİK BOŞLUGUMA GELDİ YAZDIM AMA SEYH SAİT HAKKINDA PEK FAZLA BİŞİ BİLMİYORUM BENİM İNANÇLARA SAYGIM WAR BENIMDE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜGÜM WAR EGER BU DÜŞÜNCELERİM BİRİNİ RAHATSIZ EDİYOSA ANALİZ EDERİM DOGRUYSA DOGRUDUR YANLİŞSA YANLİŞTİR ONA BEN KARAR WERİRİM SAYGILARIMLA MASAL_YÜZLÜ
şeh sayit kürt biri Ve bende kürdüm
Tarihini BİLMİYEN GELECEÄžİNİDE bilmez ... Der; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...

EÄžER ben yanlış değilim diyosan senin ibleceğin şey ozaman
Bana yol göründü Smile
Aldım alacağımı kolay gelsin.
Bide ben şey sayiDe takılık kalmadım
senin düşünceni ve eğer birşeyi dile getiriyorsan hangi açıdan getiriyorsun diye sordum BİLDİÄžİNİ YAZ dedim
ama bilmiyorum dedin oda güzel cevap.. en azından bilmemek ve bilmediğin şeyi savunman güzel Smile

Hadi kolay gele...
Duman'ın güzel bir şarkısı var.

Kim bilir... durmadan nasıl susarsın BİLMEDEN BOŞUNA ATIP TUTARSIN.
SU GİBİ AKIP GEÇER ZAMAN..
Sevgilerle arkadaşım
ben bu konuyu açar ken kürdü weya türkü karşi ya getirmedım sen çok şarkı dinliyosun galiba bide ben sana sormadım kürtmusun diye sende bi ricam war janım arkadaşim benım benım açtıgım hiç bir konuya yorum yapma iki dinle bir konuş diye bir laf war ama galiba sen o lafı ters anlamişsin bide aldım alacagımı demişsin fazla alma sonra içinde kalır birakta biraz dişarda kalsın
iyide sen çevirip yanlış anlam yükledin Big Grin
Neyse içimde kalsın Big GrinBig Grin
Hadi boğuş kendinle..
bu arada KÜRDÜM derken BENİM takılıp kaldığım yeri açıkladım
bunu sen dedin neden orda takıldın diye HATIRLA..

bu arada AÇILAN HER KONU EÄžER cevap vermem gerekirse Veririm.
oda Benim bileceğim şey.
Diğer bir konu eğer sen benim yorum yapmamı istemiyorsan SADECE İSTEKLE KALIRSIN..
senin yada bir başka kişinin olması benim için farketmez önemli olan konun içeriği ve açıklığı...

Bana kürt değilsin demedin ama konu kürtler içerikli?
eğer öyle bir konuda ki ben ben yazmasam kim yazacak komik olma birader ...
LAFLARINA DİKAT ET..
YEDİRTİRİM tehdit değil sadece uyarı...
Diğer yorumum senin seviyende olur

Alıntı:fazla alma sonra içinde kalır birakta biraz dişarda kalsın

Kalanı sen al içine bakalım bu arada efendi ol yaşın küçük biraz iyi oku ve benim ne demek istediğim anla.
seviyesizlik yapma BANADA YAPTIRTAMA
bak janım arkadaşim benım sewyemı sen belirleyemesın bu 1 2cisi ise seyh sait (kürt isyanı diye) yazmadım dikkatını çekerım bu arada senınle oldu iki sefer karşi karşiya geliyorum bi dahakine karşina çıkışimda yaşı sorun etmem o kötü lafım içinde özür dilerim . bu benım makalem we benım düşüncelerım yazılarıma saygı duymasan ben senın yaşina saygı duymam we yorumlarıma şarkı ile alay eder gibi yorum yaparsan bu kım olursa olsun lafımı esırgemem BİDE LAFLARINA DİKKAT ET DİOSUN DİKKAT EDERIM ETMESINE AMA BANA LAF SÖLETMEK ZORUNDA BİRAKMA SAYGILAR
şarkıyla laf atmadım şarkıda ki konu senin bilmediğini söylemenden ibaret Neyse...

İKİNİC 3. YADA DÖRTÜNCÜ karşılaşma Ve daha çok karşılaşacaz..
Ben senin makalene yasgısızlık etmedim
Makale yazıyosan makalede içerik olarak AYAKLAMA dediğin kürt dediğin şey sayit var..
BEnde madem böyle güzel bir konuya değindin bildiğini paylaş dedim..
ama sen hala devam ediyorsun...
Yorumum şöyle olsa..
Ne güzel tşkler çok güzel düşünmüşsün deseydim..
konu değersiz olurdu...
Ben eleştrilen yazılar önemli yazılardır derim.
Bu benim düşüncem EÄžER bir yazı üzerinde tartışma oluyorsa muhakak tartışılan konu önem arz etmemektedir.
Belki sen bilmiyosun belki sıradan bir yazı senin için..
AMA ŞEY SAYİT ne bir kürt ayaklanması Nede bir Dİn vakasıdır...
Tabi bunda İKİ taraftan bakmak gerek..
birinci bakış açısı TÜRK gözüyle şeyH sayit.
ikinci bakış ise KÜRT gözüyle ŞEX sayit...

Senden açıklama beklerken sen açıklama yerine sinirle cevap verdin..
Tabi o senin sorunun ...
Bu arada ne bana Nede yaşıma saygı göster... ÇÜNKÜ ben senden öyle bir istekte bulunmadım..
SADECE SEVİYENİ BİL DEDİM..
BİLMİYOSAN BİLDİRTE BİLİRİM..
Alıntı:bu benım makalem we benım düşüncelerım yazılarıma saygı duymasan

Eğer dikat edersen SANA burda bu makalede ben cevap yazdım Bude şunu gösterir senin makalene ben saygı gösterdim?..
düşüncene gelirse devamını istedim..

Alıntı:dikkatını çekerım bu arada senınle oldu iki sefer karşi karşiya geliyorum bi dahakine karşina çıkışimda yaşı sorun etmem

Dediğim gibi bu forum paylaşım forumu.
Öyle yada böyle çok karşılaşacaz.. Ve ben istediğimi kuralar çerçevesinde yaparım..
Yaş önemli değil İStediğin gibi benle konuş çünkü Ben isteidğim gibi konuşrum...
2. defa senle karşılaşıyorz diyorsun Ben seni tanımıyorum?..
Bu forumda herkes BİR paylaşımcıdır...
Her konu ayrı içerik her konu farkıldır..

Birinde tartışrım diğerinde gülerim.. Konu önemli benim için..
kişi ikinci planda.
Hadi iyi geceler..
DEDİÄžİM GİBİ BANA SAYGI GÖSTERME..
BEN YARATIRIM ONU!..
haklsın biraz agrasif cvp werdim şyh sait konusuna gelince onun hakında bir çok kitap okudum ama hiç biri bana inandırıcı gelmedı neden dersen eger hem çok iyi bir müslüman oldugunu söylüyorlar hemde kürt oldugu için astılar diolar we ben bu konu hakında çok karmaşık düşüncelere sahibim neyse bu konu benımle senın aramızda çözmeyecegimiz kadar farklı düşüncelere sahibiz buarada sayıgı yı göstereme diosun saygıyı yaratrırım diosun yaratacagın şeyi yazarak gösteremesın o yazıyı yazdıktan sonra saygı duyacagım warsada duymama bunuda sana sölim sana da iyi geceler
Sayfalar: 1 2