:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sigara 30 hastalığa öncülük ediyor
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Trabzon - Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Gamze Çan, dünya çapında yapılan araştırmaların sigaranın yaklaşık 30 hastalığa öncülük ettiğini ve öldüren bir faktör olduğunu gösterdiğini söyledi.
Doç. Dr. Çan, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, ülkede son 20-25 yılda sigara tüketiminin hızlı artış gösterdiğini belirterek, satın alınan sigaranın, sigara nedeniyle oluşan hastalıkların tedavisi gibi bir çok ekonomik kayıpları da beraberinde getirdiğini belirtti.
Dünya çapında yapılan araştırmaların sigaranın yaklaşık 30 hastalığa öncülük ettiğini ve öldüren bir faktör olduğunu gösterdiğini belirten Çan, "Sigaradan solunan dumanda 4 binden fazla zehirli kimyasal madde bulunuyor. Bu maddelerin 50'sinin doğrudan kansere neden olduğunu bilinmektedir" diye konuştu. AA
İçince rahatlatıyor ama napıyım Smile Elinde sonunda ölcem zaten bi sigara daha yakam canım çekti konuya bakınca Big Grin
içmeyin şu lanet şeyi arkadaşlar....ben içmiyorum çok rahatım...bencede bırakın sizde...
Bırakmıştım. Dertten tasadan yine başladık işte. Saçma derdin arkasında sigarayla buluşmak belkide ama nikotin ihtiyacı yiyip bitiriyo beynimi Smile
tşklr fatih içenlere duyurulur......
rica ederim
w00w Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bi sigara daha yakam canım çekti konuya bakınca Big Grin

bi daha konu açmıcam be Big Grin