:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: ibrett verici bi olay
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
ibretle okuyacaginiz bu olay Umman''da gerceklesmistir. Bir genc kiz odasinda m?zik dinlemekteyken, anneside sesli bir sekilde Kuran-i Kerim okumakla mesgulm?s. Bu sirada annesi kizina m?zigin sesini kismasini s?ylemis. Bunun ?zerine genc kiz annesine bagirarak kendisinin susmasini istemis. Genc kiz annesinin onu dinlemedigini ve Kuran-i Kerimi hala sesli bi sekilde okumaya devam ettigini g?r?nce hemen, insanlara rehber amaciyla indirilen kutsal kitabimizi annesinin elinden alip yirtar. O an genc kiz alev alip yanmaya baslar. S?nd?rmek icin ?zerine battaniye atar annesi. Battaniyesini kaldirdigindaysa ibretli manzarayla karsilasir. Genc kiz su an Hollanda'da bi hastanededir. Ailesi igne yaptirip ?ld?r?lmesini istiyor.

Bu olay d?nya basininda sizinde tahmin edebileceginiz nedenlerden dolayi pek yer almadi, fakat insanlar arasinda cok konusulmakta. Olayida bazi kaynaklardan duydugumuz kadariyla size anlatmaya calistik.

Kuran-i Kerim'den ayetler:

- "Kur'an okundugu zaman onu dinleyin ve susun ki size merhamet edilsin" (Ar?f, 204).

- "Biz, Kur'an okundugu zaman, seninle ahirete inanmayanlarin arasina gizleyici bir ?rt? ?ekeriz. Ayrica, onu anlamamalari i?in kalplerine bir kapalilik ve kulaklarina bir agirlik veririz. Sen, Kur'an'da Rabbinin
birligini yadettiginde onlar, canlari s?kIlmIs bir vaziyette, gerisingeri d?n?p giderler" (Isr?, 45, 46).

- "Biz, Kur'an'dan ?yle birsey indiriyoruz ki o, m?minler i?in sifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnizca ziyanini artirir" (Isr?, 82).

- "Eger biz bu Kur'an'i bir daga indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan bas egerek, par?a par?a olmus g?r?rd?n. Bu misalleri insanlara d?s?ns?nler diye veriyoruz"

bu kizin ne hale geldinin video su vardi kizkardesim korktugu icin silmistim ama tekrar bulup ekliycem gercekten ibret verici halini gorunce hale tuylerim urperiyorr videosunu ekleyince siz de hak verceksiniz
ya böyle şeylere inanıyormusun?bana çok saçma geliyor.Bence günahlarımızın bedelini burda çekmiycez ama sana da saygım varSmile
evet ben bu videoyu biliyorum.bir ara herkesin cep tel.dola??yordu.bende ilk g?rd???mde ?ok rahats?z olmu?tum ama bunun sadece mumdan yap?lan bir heykel oldu?uda s?yleniyor.zaten dkkat ederseniz hep ayn? ?ekilde ?ekliyor yani sabit.yinede bilemicemm...
İnsanların en zayıf noktası inançtır ve doğruda olabilir yanlışta bu yüzden inanmamakta suçluluk duygusu veriyor inanmakta Smile

Ama ben bu hikayenin tamemen bir uydurma olduğunu düşünüyorum...
bende hepinize katılıyorum ark....
GeÇmİŞte Bu TÜr İbret Verİcİ Olaylar OlmuŞtur Bİlemİyorum Bİraz DÜŞÜnmek Lazim..
aslında bu tür bi olay olmuştur zaten bizimde başımıza ne geliosa bunları tınlamaığımız için gelio bnce doğru olabilir yada yaşanmış bi öyküdür o vidioyu ondan sonra bi calnadırma olarak çekilmiştir