:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: ?eytan? zikrullah ile eritin
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
?eytan aleyhillanenin en sevmedi?i ?ey, M?minin Allah? Teala’y? zikretmesidir. Muaz bin Cebel’in, ?eytan aleyhillane ile alakal? rivayet etti?i hadisin devam? ??yledir...

?blis kendisine, ’en ?ok kimi sevmedi?i’ sualine ??yle cevap veriyordu:
– Sab?rl? olan fakiri ki, ihtiyac?n? ?? g?n ?st ?ste hi? kimseye anlatmaz, halinden kimseye ?ikayet etmez... ??kreden zengini ki, kazanc? helal yoldand?r ve Allah r?zas? i?in harcar, fakir ve yetimleri korur. Kur’?n–? h?fzederek onunla amel edeni ve be? vakit Allah (c.c.) r?zas? i?in ezan okuyan m?ezzini, ?slam dinine ba?l?, daima abdestli olan zahidi ve kendini haramdan sak?nan merhametli kalb sahibini... Helal yiyip c?mert olan ki?iyi ve Hakk i?in tevazu edip, ahlak? g?zel olan?. Herkes uyurken gece kalk?p namaz k?lan?, Allah (c.c.) i?in sevi?en iki genci, Cemaatle namaz k?lmaya ?ok istek ve dikkatli m?’mini kalbinde bir ?ey olmaks?z?n arkada?lar?na nasihat verip, Allah’?n (c.c.) tekeff?l etti?ini tasdik edeni, ihlasl? ve tesett?re riayet eden kad?nlara yard?mc? olan kimseyi; ?l?m her an gelecekmi? gibi haz?rl?k yapan m?sl?man? hi? sevmem. Bunlar benim can d??manlar?md?r..
Res?lullah Efendimiz (sav); ?blis’e sordu, o da cevap verdi:
– ?mmetim tadil–i erkan ?zere namaz?n? eda etse nas?l olursun?
– Beni bir s?tma tutar, tir tir titrerim. Kul Allah i?in secde ettik?e bir derece y?kselir.
– Peki, oru? tuttuklar? zaman?
– Elim, aya??m ba?lan?r. T? ki onlar iftar edinceye kadar.
– Kur’an okuduklar? zaman?
– Eririm. Suda eriyen tuz, ‘Ate?te eriyen kur?un gibi.
– Hacc etseler?
– Boynuma bir zincir vurulur.
– Sadaka verdikleri zaman nas?l olursun?
– ?ste o zaman halim ?ok k?t? olur. Sanki sadaka veren ba??mdan a?a??ya beni testere ile ikiye b?ler.
?ok g?sell yaaa..
we de buraya eklemen ii olmu? arkad?m..
payla??m i?in t?kkrlrr...
?ok g?zel t?klr can?m...
?nemli deil arkada?lar
Gercekten cok g?zel paylasim sag?L