:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: NASA’n?n sistemine girdi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
T?rkiye’nin amat?r kad?n telsizcisi G?lay Ba?ak, NASA’n?n milyarlarca dolara kurdu?u haberle?me sistemine, Mecidiyek?y’deki evinden girmeyi ba?ard?.

Uzay istasyonu astronotu McArthur’a ?a?r? g?nderen Ba?ak ‘Aman Tanr?m T?rkiye’den bir kad?n’ yan?t?n? ald?.
Bir?ok insan i?in sinir bozucu olarak alg?lanan telsizlerin c?z?rt?l? sesi G?lay Ba?ak ve e?i Mehmet Ba?ak i?in ya?amlar?n?n kayna??.
??nk? onlar uluslararas? telsiz ehliyetine sahip iki ?ift. Mehmet Ba?ak 15 ya??ndayken Telsiz ve Radyo Amat?rleri Cemiyeti’ne ait dergiyi kar??t?rmas?yla ba?lad?. Mehmet ba?ak G?lay han?mla evlenince ba?ak ?ifti telsiz kurdu oldular.
G?lay Ba?ak’?n uluslararas? telsiz kodu TA1YB, a??l?m? Tango Alfa One Yanki Bravo... 25 y?l?n? telsiz ba??nda bu anonsla ge?iren G?lay Han?m evini bile telsize g?re se?ti. Ulus’ta bakt?klar? dairede frekans uymay?nca Mecidiyek?y’deki bir apartman?n ?at?s? bacas? akan dairesine yerle?tiler.
G?LAY Ba?ak hayat?n?n g?r??mesini ise Uluslararas? Uzay ?stasyonu Astronotu Bill McArthur’la yapt?. Kendileri gibi amat?r telsizci olan astronotu takibe alan Ba?ak ?ifti, uzay istasyonunu Hazar Denizi ?zerinde yakalad?. Saatler gece yar?s?n? g?sterdi?inde 350 kilometre y?kseklikteki istasyona ilk mesaj? yollad?. g?lay ba?ak olya? ??yle anlatt?:
McArthur ‘Ooo T?rkiye... Aman tanr?m bir kad?n telsizci’ diye cevap verdi. ‘Merhaba ben G?lay nas?ls?n?z. Yukardas?n?z tanr? sizi korusun’ dedim. O da ‘Te?ekk?r ederim’ dedi. ?stanbul’a davet ettim. ??-d?rt dakika s?ren g?r??memiz bitti. NASA bana bir s?re sonra g?r??me yapt???ma dair bir kart g?nderdi.
Helal olsun Big Grin kadında iş var Big Grin Elinden tutmak gerekir.