:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Saf
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

Firari Fırtına

Saf

Hayata tek tarafl? bakmay?n ...

zaman?n birinde ?ok iyi iki arkada? varm??. bu gen?lerden biri ?ok zeki, di?eride biraz saf kalpli(ama aptal de?il).. bu iki gencin ger?ektende ?ok sa?lam arkada?l?klar? varm??..

g?n?n birinde zeki olarak nitelendirdi?imiz arkada? ?ok b?y?k dara d???yor hemen arkada??na ko?uyo durumu anlat?yo ve bir miktar bor? para istiyor. saf kalpli arkada?? ona gere?inin 2 misli para veriyo ve bunu bor? olarak vermedi?ini geri alm?yca??n? s?yluyo.. daha sonra tabi d??me-kalkma d?nyas? saf kalpli ?ocuk dara d???yo arkada??na ko?uyo durumu anlat?yo istemiyece?im ?al??malar?m? yapmak i?in senin yan?nda ufak bir b?ro versende bana yeter" diyo ama arkada?? kabul etmiyor.. saf kalpli arkada? her?eyini kaybediyo sadece kendine ait bir evi kal?yor orda kuru ekme?e talim bi ?ekilde hayat?n? devam ettiriyor.

yine bir g?n kuru ekmek yerken ya?l? bi amca evine geliyor ve karn?n?n a? oldu?unu s?yluyor saf kalpli gen? ekme?ini onunla payla??yor daha sonra ya?l? amca ordan ayr?l?yor. bir m?ddet sonra ??reniyor ki o gelen ya?l? amca asl?nda ?ok zengin bir adamm?? vefat etmi? ve vasiyetinde miras?n?n tamam?n? bu gence verilmesini istemi?.. bu mirasla i?lerini yoluna koyuyor eskisinden daha iyi bi konuma geliyor ve zeki arkada??n?n evinin tam kar??s?na muhte?em bir villa yapt?r?yor. orada ya?amaya ba?l?yor..

saf kalpli arkada?? bi k?za tutuluyo, ni?anlan?yor ve yava? yava? evlilik haz?rl?klar?na ba?larken eski arkada?? ??k?yor kar??s?na ni?anland??? k?z? onun sevdi?ini s?yluyor yani resmen ni?anl?s?n? ondan istiyor. saf kalpli arkada?? da hala arkada??n? ?ok seviyor ve arkada?? istedi diye kabul ediyor ni?anl?s?ndan ayr?l?yor.

belli bi s?re sonra bir kad?n saf kalpli ?ocu?un evine geliyor. i?e ihtiyac? oldu?unu ve evinde ?al??mas?n? istedi?ini s?yluyor. saf kalpli gen?te "olur yenge hi? olmazsa s?cak ?orba g?rm?? olurum" diyor ve kad?n gencin evinde ya?amaya ba?l?yor.. daha sonra kad?n gence;"art?k senin evlilik ya??n geldi. benim tan?d???m helal s?t emmi? k?zlar var evlendirelim seni" diyor. gen? de kabul ediyor ve bi k?zla ni?anlan?yor. evlilik haz?rl?klar?na ba?l?yor. her?eye ra?men eski arkada??n? da d???ne davet ediyor..

d???n g?n?.. t?m konuklar geliyor saf kalpli arkada? da k?rs?ye ??k?yor ve ba?l?yor anlatmaya;

"zaman?nda ?ok iyi bi arkada??m vard? bir g?n dara d??t? benden bor? istedi ben de istedi?i paran?n iki mislini verdim. daha sonra ben dara d??t???mde bana bir b?ro dahi vermedi. bi k?z? sevdim ni?anland?m ama o bana ni?anland???m k?z? ?ok sevdi?ini ve ayr?lmam? istedi ben de ayr?ld?m. ni?anl?m? ona verdim. bunlar? neden s?yledi?imi bilmiyorum. sadece i?imden anlatmak geldi ve anlatt?m."

apar topar zeki olarak nitelendirdi?imiz arkada?? k?rs?ye ??k?yor ve ba?l?yor konu?maya;

"arkada??m?n bahsetti?i ki?i benim s?ylediklerinde zerre kadar yanl?? yoktur. iflas?n e?i?ine geldi?imde istedi?im yard?m?n iki kat?n? verdi, bir g?n benim yan?ma geldi benden b?ro istedi. bende onu bu durumda g?rmeye dayanamayaca??m i?in ona b?ro vermedim. evinde bir kuru ekme?e mahkum oldu?unu duydum ona babam? g?nderdim b?t?n mal varl???n? ona b?rakt?. daha sonra ??rendim ki arkada??m bi hayat kad?n?na tutulmu? ni?anlanm??. ben de hayat kad?n?n? ondan ay?rmak i?in istedim. o da verdi. sonra yaln?z ya?ad???n? ??rendim annemi ona yemek yapmas? i?in g?nderdim. ?imdi de karde?imi veriyorum.."
Anlamadım ben bunu