:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Olgunla?mak
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

Firari Fırtına

Olgunla?mak

Art?k eskisi gibi her haftasonu birileri ile d?sar? ??kmak istemiyorum. Beni yoran iliskiler, yeni tan?smalar, yeni y?zler aram?yorum. Eski dostluklar?n da ?zetini ??karmaya baslad?m.

Iliskilerde tasarrufa gidiyorsun her seyde oldugu gibi ve gereksiz insanlari hayatindan atmak istiyorsun.

Yapmacik, inanmadan konusmak istemiyorum art?k. Beni anlamayanlarla konusmak c?mle kirlili?i yarat?yor ve hak edenlere sakl?yorum enerjimi.

Istedigime istedigimi deme ?zg?rl?g?ne sahibim, elestirme hakk?n? olusturan yasamisl?k ve yeterli yas fakt?r? artik bende de var.

"Ben demistim" ,"ben bilirim","ben zaten anlam?st?m", sendromunda olanlarla arkadasliklari bir kez daha sorguluyorsun.

?liskilerini sadelestirmeye baslayinca s?ra iyi ve k?t? g?n dostlar?n? ay?klamaya geliyor. K?t? g?n dostlar?n? belirliyor ve onlara daha ?ok ?nem veriyorsun. Iyi g?n dostu bulmak ne kadar kolaysa k?t? g?n dostu bulmak bir o kadar zor, biliyorum. Dostlar ihtiya? oldugunda g??men kuslar gibi sicaga u?uyor ve sadece seninle birlikte s?r?den ayri d?senler kal?yor.

Zaman?n ne kadar k?ymetli oldugunu ?greniyorsun buralara kadar gelirken. Uzun d?z otobanlardan oldugu gibi, kestirme bozuk yollardan da ulasabilirsin hedeflerine. Kestirmeleri de ?grendim gide gele.

Bos ge?en her saniye degerli art?k. Daha yap?lacak ?ok sey var ama, kendimi ?ok yormaktan ?ok h?rpalamaktan yana degilim.

Gerektiginde "HAYIR" demeyi ?grendim ve bu kelime basta kars?ndakine k?r?c? gelse de senin i?in hayat kurtar?c? olabiliyor. Sevgiye ?nem vermek gerektigini, zaman? geldiginde elinde sadece sevginin kalacag?n? biliyorum.

Sevgi paylasild?k?a olusuyor, olgunlas?yor. Aileme ve se?tigim t?m dostlar?ma daha ?nce g?stermedigim sevgi,anlayis ve ilgiyi g?steriyorum. Biliyorsun ki gidenlerin ard?nda sadece iyilikler kal?yor, ne kadar sevgi dolu oldugu hat?rlan?p an?l?yor.

Bana ?ok gen? olduklar?n? hat?rlat?rcas?na nedense tecr?belerimi, fikirlerimi sormaya baslad?lar. Verecegim cevaplar belki ?ok anlams?z geliyor ama yine de dinliyorlar ama ben biliyorum ki yasamadan hi?bir sey ?grenilmiyor. Yasam?sl?g?n olusturdugu bir al?akg?n?ll?l?kle g?l?yorum i?imden sadece.

Art?k daha ??k giyiniyorum, senelerle birikmis dolaplar dolusu k?yafet var ve bunlar? kendimle paylasmal?y?m. ?nce kendine g?zel g?r?nmelisin, kendi zevkime g?re giyinmek istiyorum, b?yle hissediyorum. Modaya uymak ad?na popomun s?gmad?g? d?s?k bel pantolonlara s?gm?yorum diye kendimi ?zme tercihini de kullanabilirim. Ay?p, g?nah ya da ne derler korkular? ?oktan geride kald? .

Dostlar?ma, kendimize yemek yapmak hosuma gidiyor. Mutfak eskiden bir zul?m iken simdi zevk ald?g?m mekanlar aras?na giriyor. Farkl? lezzetler denemek g?zel ve kendi lezzetimi kendimde yaratabilecegim belli bir damak zevkim ve mutfak k?lt?r?m olustu.

Sonra Sezen'in sark?s?ndaki gibi anneni daha s?k d?s?n?yorsun ve hatta anl?yorsun. Iste bu yeni al?smaya baslanan ve giderek hosa giden yeni duruma olgunluk deniyor.

Yasam?sl?g?n, g?rm?sl?g?n, geride kalm?s ?flenmis dogum g?n? mumlar?n?n bir sonucu kendiliginden ortaya ??k?yor hayat?n bir d?nemecinde bu olgunluk.

Ne zaman dersen herkese g?re, ne kadar dolu yasad?g?na g?re degisiyor bu olgunluk ?ag?na ermek. Inan?n bana hayattaki d?s?sler, zor al?nan virajlar bu zaman? h?zland?r?yor.

Kendi d?nyan?n k???kl?g?n? kesfetmek ve buna ragmen kendinin k?ymetini bilmek ?ok ise yar?yor. Bir g?n hepimizin bu huzurlu olgunlugu bulmas?n? diliyorum.

...
Teşekürler Fırtına...Smile
Ben olgun deli küçük bir periim...
Ama sadece içimdeki çocuk küçük ve deli
Keşke ben buyuk olarak onnun kadar deli olsaydım herzaman...Nafile...sadece Aşkın karşısında küçük olabiliyorum...Sonra birden buyudumu hatırlıyorum ve mutsuz oluyorum...Neyse mümkün oldukça içimdeki deli minik meleği büyümemesini sağlarım

Firari Fırtına

G?zel ....
ben hay?r diyemiyorum. Sad

g?zel payla??m ellerine y?re?ine sa?l?k

Firari Fırtına

Te?ekk?rler .....Smile