:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: SaRmA?Ik g?LLeRi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Ne zaman g?llere baksam, ?telere kanatlanmak ge?er i?imden. Her g?l sanki bir durak gibidir ?teler yolculu?unda. Bir bir o g?llere basan ruhumun ayaklar?, g?l yapra??ndan daha narin, kalebek kanad?ndan daha zay?f olarak t?rman?r m?n? merdiveninden. Evet her g?l, ayr? bir ismin tecellisi gibi gelir bana. Bir g?l Cemil ismini tebess?m ettirir, bir ba?ka g?l Hannan ismini. Bir g?l Mennan ismini akis akis yayar ?evreye. Bir ba?kas?, Deyyan isminden yans?yan ??le gibi tebess?m eder dallar?n aras?ndan. Dikenler Cel?l, Kahh?r ismini yans?t?r.
Sarma??k g?llerine bak?nca, ben bir uzun yolculu?u hayal ederim. Basamak basamak ??k?lan ve sonsuzlu?a uzayan ebed? yolculu?u... Bir ?ubu?a ba?lanm?? bu g?ller, i?imizdeki duygular? ne g?zel yans?t?r. Onlar?n ebet iklimine kanatlanma arzusunu nas?l da d??a vurur.
Sarma??k, kar???k ?m?r yolcu?unu ve onun girift hallerini ve bazen ??z?lmez zannedilen bilmeceye benzer zorluklar?n? hat?rlat?r bizlere. Onda a?an g?ller ise, "Her zorluktan sonra bir kolayl?k vard?r." ?yetini f?s?ld?yormu??as?na, bizlere yer yer tebesess?m ederek ??z?mleri s?yler, kolayl?klar? takdim eder, ac?lar?n sonunun ferahlama zirveleri oldu?unu hat?rlat?r.
Y?ld?zlar?, samanyollar?n? d???n?r?m ben bu g?lleri g?r?nce... ?bek ?bek ye?il yapraklar aras?nda, firuze dallar i?inde tebess?m eden y?ld?zlar gibi g?l tomurcuklar?n? seyrederken..
Sarma??k g?lleri, i?imizdeki duygular? da d??a vurdurur bir anda. Karmakar???k duygular?m?z?n, ??z?lmez zannedilen en girift hislerimizin bir anda ?ifreleri bulunur ve ruh fidan?m?z tomurcuk vermeye ba?lar. H?z?n, ?anak yaprak gibi sarm??t?r tomurcu?un tac yapra??n?; ama o, yar?l?r ve ta? yapraklar ?nce birbirine s?ms?k? bir ?ekilde sar?nm?? olarak ??kar ortaya... Sonra tebess?m ederler g?n gibi, g?ne? gibi ?evreye...
Sarma??k g?lleri, bana bir de annemi hat?rlat?r. Bizim i?in ?ile ?ekmi? ve ?zd?rab? yudum yudum i?mi? annemi. Sa?lar?na karlar ya?an bu kad?n, t?pk? bu ?i?e?in girift dallar? gibi, birbiri i?ine girmi? yapraklar? ve budaklar? gibi, sanc?l? bir hayat ya?am??t?r. Nice f?rt?naya ve tayfunlara maruz kalm??t?r; ama bir t?rl? merhametle a??lmaktan ve tebess?m etmekten uzak kalmam??t?r. Hep c?mert olmu?tur, hep iyilik mele?i gibi ?evresine sevgiyi ve ho?g?r?y? yaym??t?r.
Bir de Peygamberler Peygamberi'ni hat?rlat?r sarma??k g?lleri bana.
Mekke d?nemini, Medine d?nemini, Taif'i hat?rlat?r. Izd?rab? yudum yudum i?mi? bu m?n? yolcusunun, insana dikenli tarlalar aras?ndan g?llerini nas?l taktim etti?ini tedai ettirir. Izd?rab ve ac? y?kl? bir ?mr?n tomurcuklar?n?, hak ve hakikat?n tohumlar?n? g?n?llere eki?ini, dal dal budak budak cennet soluklamas?n? ?a?r??t?r?r.
Sarma??k g?lleri, ?telere yolculu?u ve Hakk'a ula?may? da hat?rlat?r insana. ?nsanl???n, m?n? yolcular?n?n, ?bek ?bek yollara d?????n? ve g?klere do?ru ilerleyi?ini tablola?t?r?r.
Sevgi ve muhabbet ?i?ekleridir sarma??k g?lleri. D?rt mevsimin d?rd?nde de a?ar. Onlar?n ?i?ekleri asla dallardan eksilmez. Ye?il yapraklar ?st?nde, k?rm?z? tebess?mler asla yok olmaz.
Ben as?l, tevazu y?kl? g?n?llere benzetti?im i?in severim sarma??k g?llerini. E?ilirler e?ilirler a?a??lara kadar. G?l verdi?i halde, boynu dik olmas? gerekti?i halde bile e?ilmesini bilen, ho?g?r? ve sevgi insanlar?na benzetirim onlar?. Zafer an?nda devesinin ?zerinde iki b?kl?m olmu?, 'B?t?n zafer ve fetihler Hak ve hakikat?nd?r.' der gibi duran ?mit yolcusu, iyilik ve af ?bidesi Nebi'nin halini sezerim onlar?n duru?unda.
??te en ?ok sarma??k g?llerini sevi?imin sebebi, G?l-? Muhammedi'yi akislerinde sezi?imden ve g?r?r gibi olu?umdand?r. O'nun terinin kokusunu onlar?n yapraklar?nda burcu burcu koklay???mdand?r. Onlar?n tebess?m edi?inde o G?l'?n sil?etini tema?a edi?imdendir. ?ileli ?m?r yolculu?u sonunda, ba?? g??e eren ve Mir?? t?c?yla m?k?fatland?r?lan bu ulu yolcunun g?lgesinin g?lgesini, bu g?llerde g?rd???mden veya tema?? etti?imdendir...
Sarma??k g?lleri, G?l-? Muhammedi'ye bir basamakt?r, bir uzan??t?r, O'na ermek ve ula?mak i?in remizdir. Ben bu g?lleri onun i?in severim ve her zaman hayranl?kla ve ibretle onlar? seyrederim.
tşklr canım çok güzel bizimle paylaşan bu güzel yüreğine sağlık....
teşekkürler cok güzel paylaşım gülleri severim tabiki güllerin sultanıda severim onun yolundan gitmeyi
Allah nasip etsin cümlemize
EMEĞİNE YÜREĞİNE VE VE VE DDE PAYLAŞIMINA SAĞLIK ARKADAŞIM SAOLASIN ! .......Smile