:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: A?k Mektubu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Ne kadar gidecek b?yle, halen seviyorum seni. Nas?ls?n diye soram?yorum, biliyorum ki sen hayat?ndan memnun ve umutlusun. Benim kadar karamsar bakm?yorsun hayata, ka? y?l daha b?yle ac? i?inde bekleyece?im. Ka? y?l daha ge?ecek b?yle sensiz g?zel g?zl?m. Y?z?ne bakam?yorum g?rm?yorum g?zlerini hatta neler d???nd???n? bile bilmiyorum. Yazmak ad?na ba?lad???mda hep akl?ma gelir g?zlerin, sonrada g?zlerinin i?indeki sevgi, vurulup kal?r?m ben i?indeki ate?e, ellerim sana uzanmak istedi?inde g?ky?z?nde as?l? kal?r. Sonra s?zlerin iner derin u?urumlar?n ?rk?t?c? yanlar? gibi, y?re?imin kuytu k??elerine. Sana s?yleyemeyece?im sevgiye dair, yazd???m kelimelerin sadece ?zetini, i?imdeki duygulara uyarlay?p s?zlerin en ince ifadesiyle anlatmak istiyorum…

Bazen geceleri anlams?z ac?lar yakalar beni, karanl?k sokaklarda korkmaya ba?lar?m ve s???nacak kuytu bir k??e arar?m. Belki de bu y?zden giderim kendimden uzaklara, bir yerlere. ?imdi ellerine dokunmak vard?, g?zlerinde bo?ulma tela??n? ya?amak, sonras?nda a?lamak vard? suskun zamanlar?n ortas?nda. Biliyorum ki hi?bir zaman ya?anmayacak bir daha ya?ad?klar?m seninle, ve bir daha hi? bu kadar sevmeyece?im seni delice, y?z?n ve h?z?n ikisi de ayn? benim i?in. H?z?nl?y?m sararm?? yapraklar gibi, yere d??ercesine ac?mas?z ve yaral? zamanlar?n kurban?y?m. Sevilmek istiyorum yok olan zamanlarda seni beklerken. Asl?nda daha a??k konu?mal?y?m kalemi biraz daha sertle?tirip i?imdeki g?n g?rmemi? t?m isyanlar?n sesini anlatmal?y?m. Yani bir bak?ma korkular?m? korkakl???m?, i?imdeki sana ait ne varsa bende anlam kazanm?? her ?eyi, yazmal?y?m ad?n? kaz?d???m her yere… Geldi?inde bu da??lm?? hayat?m toparlan?rd? ama sadece o kadar, ?mr?m?n ???yen yanlar?n?, ?efkat isteyen zamanlarda, yaln?zl???n tepemde n?bet tuttu?u, anlar?n hi? birinde olmad?n. Ben hep o derin sevgimle yakla?t?m sana, biraz g?zlerini arad?m, biraz da s?cakl???n? istedim. Ama sen hep ka???lar?n istikametinde, ben kural tan?maz uzun romanlar delisi, nereye gidersem gideyim hep senin benden saklad???n ?efkati s?cakl??? anlay??? arad?m. Bir kere de olsa o derin merhametinle yakla?sayd?n. Belki de ba?kas? hi?bir zaman olmazd? ?u yalan denilen hayat?mda, aram?za anlams?z sava?lar girmezdi uzakl???n vermi? oldu?u korkularla, k?rmazd? s?ylediklerimiz. Y?re?imizi toparlard? yorulmu? sevda, yollar?na baharlar d??erdi. G?zlerine g?zlerim s?zlerine ?efkatim… ?imdi ne kendimi ne de seni su?lamaya hakk?m var. Ge?mi? benim ad?ma seninle doludur, ve hayat?m?n en anlaml? k?s?mlar?ndan birisin. D?n diyemem, gel diyemem sana. Ama ?unu bil ki y?re?imde bir yerin var, bunu hi? kimse dolduramaz. Bu ne bir merhaba ne de bir elvedad?r. Nas?l anlam vermek istersen senin tercihindir. Belli bir s?re ?nce, y?l m? as?r m? sen karar ver. Ben de as?r kadar gibi uzun, hayat kadar k?sa, ama anlaml? idi. Seni sevdi?imi s?ylerken, ?ok derin duygular i?indeydim, sevgi doluydum. Bu mektup di?erlerinden farkl? gelebilir sana, daha ?ok sevda, daha ?ok sitem, ve a?k var bu mektubumda, Sende beni sevdi?ini s?yledi?inde korkakt?n, ?rkektin ya da ?ekimser ve g?vensizdin, ama s?ylemi?tin sevdi?ini titrek ses tonuyla, nedenler b?y?km?yd? bilmiyorum. Ben o nedenlerin b?y?kl???n? g?rd?m ve hissettim, o y?zden ayr?lmay? basitle?tirdik. Ac? ?eke ?eke koptum senden, mecburmu?uz ba?ka ?aremiz yokmu? ?yle demi?tin. ?nan halen ac? ?ekiyorum ve ?ekti?ini de biliyorum sevgilim. Seninle konu?malar?m?z?, sesini ve nefesini ?zl?yorum, saat t?k?rt?s? gibi kulaklar?mda ??nl?yor. Hi? unutmad?m ki!… Hat?rl?yor musun ilk g?n isminle seslenirken ?ok ?a??rm?? ve heyecanland???n? s?ylemi?tin. A??k?as? senden daha ?ok heyecan sarm??t? bedenimi, y?re?imi sevdan ku?atmaya ba?lam??t? bile, beyaz bayrak ?ektim, yenik d??t?m sevdan?n b?y?kl???ne, seni sevdi?imi hissetmi?tim sevdice?im, g?zel g?zl?m. ?tiraf m?d?r bilmem ama her ?eyi seninle ya?amak istiyordum doyas?ya, ka?ak ve yasak sevi?meler, so?uk gecelerde ?s?tacakt? bizi, seviyorum deyi?ini, ?zledim deyi?ini, ?zl?yorum sevgilim.

Bu mektubu verecek ne bir postane ne de postac? var, hepsini yakt?m. Sen gidince k?pekler kovalad? duygular?m?, ?s?rd?lar, par?alad?lar sensiz zay?f y?n?m?, so?uk ald? sevgisiz kalbimi, ?ok a?r?yor. Ac? ?ekiyorum sensiz pazartesilerde, sensiz sal?lar anlams?z, ?ar?ambalar so?uk, per?embelerim evde ge?iyor, cuma cumartesilerim pazara kar??t?. Tatildeyim sevgilim, sevmeyece?im kimseyi, hi? i? ba?? yapmayacak g?zlerim, i? tutmayacak ellerim, emir almayacak sessizli?inden paslanan kulaklar?m, ?m?r boyu tatildeyim bir tanem. Seni sevdi?imi melekler not alm??lard?r sevap haneme, hesap g?n? alem bilecek. Dilime soracaklar neden sevdi?imi, g?zlerim anlatacak b?t?n ?zlemimi, y?re?im s?yleyecek a?k ate?ine d???p yand???m? ve yaradan beni affedecektir senin gibi melek birini sevdi?im i?in. Bu mektup gelmi?im, ge?mi?im, g?nahlar?m ve sevaplar?m olacak. Sen bu mektubu belki de okuyamayacaks?n. Her kes gibi dudak b?k?p ge?eceksin. Bu ne bir merhaba, ne de bir elveda, nas?l anlam vermek istersen. G?zlerim g?zlerine hasret, dilim ismine, kulaklar?m sesine uzak, kalbim sevgine, seni ?ok sevdi?imi kimseler bilmeyecek. Kurumu? bir g?l gibi solup gidecek, mecnunun leylas?n? bekledi?i gibi, hi?bir zaman kavu?mayacak ellerin ellerime ve bir g?n kar??na ??k?p seni ne kadar ?ok sevdi?imi hayk?raca??m c?mle alem i?inde, bekle gelece?im d?n??? olmayan yollardan..... Bekle gelece?im sevdice?im...

.....Kimseler Bilmeyecek
Bir g?n ?lece?im virane meyhanede,
Elimde k?r?k kadeh, a?z?ma kan dolacak.
?ark?m?z? ?ald?raca??m, dertli kemanc?ya,
Son defa ismin dilimde, olacak...
bu mektubu yazmadın heralde
kutlarım çok hoş bir mektup
teşekkürler..