:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: HER ?EYiN HAYIRLISI" c?mlesini EN iYi anlatan k?ssadan hisse
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
HER ?EYiN HAYIRLISI" c?mlesini EN iYi anlatan k?ssadan hisse

Zaman?n birinde bir padi?ah ya?arm??.

Padi?ah avlanmay? ?ok sever,s?ks?k avlan?rm??.
Padi?ah?n akl?-selim ,
"Her?eyin hay?rl?s? ,her ?eyde bir hay?r vard?r."
c?mlesini dilinden d???rmeyen bir de veziri varm??.
Padi?ah?n ba??na bir?ey gelse vezir hep ;"Padi?ah?m ?z?lmeyin her?eyde bir hay?r vard?r." dermi?.
Padi?ahda vezire bu y?zden ?ok k?zarm??.
Yine birg?n padi?ah vezirine "bug?n ava nereye gidelim "diye sormu?,vezir bir yer tarif etmi?.
Oraya gitmi?ler fakat avlan?rken padi?ah elinden yaralanm??,
eli kanam?? ve elinin yaras?n? sarm??lar.Padi?ah vezirine k?zm??,"senin y?z?nden oldu" demi?.
Vezir yine ayn? cevab? vermi? ;"Her i?te bir hay?r vard?r padi?ah?m ,?z?lmeyin."demi?.
Bunun ?zerine padi?ah vezire ?ok k?z?p,ben elimi kesiyorum,sen bana "Her i?te bir hay?r vard?r" diyorsun deyip veziri zindan att?rm??.Vezir zindana giderken yine "Her i?te bir hay?r vard?r" deyip gitmi?.Padi?ah yine ?fkelenmi?,"adam? zindana att?r?yorum adam yine ayn? ?eyi s?yl?yor" demi?.Padi?ah avlanmak i?in az bir adamla ba?ka insan aya?? de?memi? bir yere gitmi?,avlan?rken oran?n yerlileri bunlar? faka bast?r?p,esir etmi?ler.Yerliler herg?n bir esiri kendi inan?lar? gere?i kurban ediyorlarm??,s?ra padi?aha gelmi? ama onu serbest b?rakm??lar.??nk? yerlilerin inanac?na g?re sakat veya ,bir yeri yaral? admdan kurban olmazm??.Padi?ah vezirini d???n?p ona hak vermi?.Hemen ?lkesine d?n?p vezirini serbes b?rakt?rm??.Ama yine soruyu sormu?; "Hadi benim elimin kesilmesini anlad?k,peki senin zindana girmendeki "hay?r" nedir demi?.Vezirde bende zindana girmeyip sizinle gelseydim,yerliler ?imdi di?erleri gibi benide kurban etmi? olacaklard? demi?.
Ders al?p,???t ??karan ne mutlu.
cok sagol arkadasim paylasimin icin...

her isin icinde elbette bir hayir vardir
ya?mur y?rekli, blue belial, paptya prensesi siz olmasan?z bu yaz?lar? okuyan yok te?ekk?rler ilginize bazen bir iki arkada?ata okuyor onlarada ayr? ayr? te?ekk?rlerConfusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32:
ozgur_yasarim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ya?mur y?rekli, blue belial, paptya prensesi siz olmasan?z bu yaz?lar? okuyan yok te?ekk?rler ilginize bazen bir iki arkada?ata okuyor onlarada ayr? ayr? te?ekk?rlerConfusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32: Confusedmiley32:

Evet bunun bende farkina vardim, pek ilgililenilmiyor islam ile malesef. O nedenden kisa konular aciyorum, okunulur umudu ile...
Ben tesekk?r ederim...
ben de çok beendim yaa..
bunu daha önce de okumuştumm..
ders çıkarmak gerçekten önemlii..
ayrıca herşeyin hayırlısı demek de bi ayrıcalıktırr..
paylaşım için tşkkrlrr...
arkadaşlar hic bi zaman yaptığıınız şeylerin beklentisi icine girmeyin siz bunu kimin icin yapıyorsunuz benim senin onun bunun icinmi yoksa başka bi maksadınız varmı. maksadınız varsa hic bozuntuya vermeyin devamını bekliyorum ve bunları okumaktan büyük keyif alıyorum bana diyebilirsiniz sen niye hic yayınlamıyorsun diye ama inanın vaktım olmuyor okuyup birşeyler yazmak yani desteklemekle yetiniyorum bu yüzden kusura kalmayın tşk ler
h? h? her?eyde vard?r bir hay?r saol karde?im payla??m harika Smile