:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: ??rendik?e Nefret Ediyoruz Hayattan
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Okul s?ralar?nda ba?l?yor sava?. Leyla ile mecnun a?k? ?rnek g?steriliyor. Kavu?amay?p ac? ?eken sevgililer ya?am?m?zda bir yer ediniyor. Yada b?y?k bir komutan?n zaferlerinden bahsediliyor. ?ld?r emri verdik?e ve ?ld?rd?k?e r?tbe al?yor.yeni ?l?mlerin ?n? a??l?yor...Bir film seyrediyoruz mesela.Ba?larken,?lk akl?m?za gelen " acaba katil kim ?" .Katil insan ?ld?rd??? i?in katil,Onu yakalayan ise katili ?ld?rd??? i?in kahraman! Ne tuhaf bir hayat bu
As?rlar ?nce krall?k d?nemleri vard?.Halk kral i?in ?al???r,onu mutlu etmek i?in u?ra??rd?.Y?zlerce,binlerce insan sadece bir ki?inin mutlulu?u i?in ya?ard?...Biz kendi ba??m?za mutlu olamaz m?yd?k?yada mutluluk ?ok mu zor bir ?eydi de,sadece birini se?ip,y?zlerce insan, se?ilen ki?inin mutlulu?u i?in ya?ard?k?!.mutlu olmak i?in ka? ki?i gerek?ka? ?l?m,ka? zul?m?...?imdilerde etraf?m?za bakt???m?zda mutlu olan birisi varsa,Onun mutlulu?u y?z?nden ac? ?eken birileri daha var...?nsanlar ?ok ak?ll?ca bir sistem geli?tirmi?ler.Buna " silahs?z soygun "da diyebiliriz.Ortada kesici,delici aletler yok ama bir o kadar etkili beyinler var.Zeki olan ayakta kal?yor.Buna da beyin ?l?m? diyebiliriz...Kazand???m?zda birileri kaybediyorsa,Bu mutlulu?un ger?ek ad? ne?Bundan neden mutlu oluyoruz?Hani bizler hayvanlardan farkl?yd?k! Hani bizim beyinlerimiz vard?!...Is?rarak de?ilde,a? b?rakarak zul?m ederek ?ld?rd???m?zde bunun ad?na insanl?k m? diyoruz?.?yleyse ben insan olmak istemiyorum...Bana ge?ici mutluluk nedir diye soran olursa,G?ne?in bat??? derim.G?n boyu sava?maktan yorgun d??en beyinler,en az?ndan dinlenmek i?in ak?am vaktini beklediklerinde ve o an geldi?inde mutlu oluyorum...Ke?ke herkes uykuya dald??? an kadar ger?ek ve zarars?z olsa.Do?du?umuz an kadar ak?ll? olmayacakm?y?z bizler?...Ke?ke her?eye yeniden ba?lasak.Mesela bir ??retmenimiz olsa ama bize hi?bir ?ey ??retmese.!Hep saf kalpli ya?asak.Ne oldu?unu bilmedi?imiz halde ?srarla " ben b?y?y?nce doktor olaca??m " desek ve b?y?y?nce o doktorun ne i? yapt???n? yine bilmesek...K?yman?n,etin,elman?n,armudun kilosunun ka? para oldu?u bizi ilgilendirmese.?n?m?ze y?zlerce ?eker almaya yetecek kadar para ve de sadece bir ?eker koyup " se? " deseler,bizde o tek ?ekeri se?sek...Ana haber b?ltenleri yerine ?izgi film seyretsek.A??k oturumlarda ilk okul a?klar?m?zdan bahsetseler...K?sacas? ya??m?z ilerlese de hep ?ocuk kalabilsek...Ne garip bir ?eli?ki! Ben mutlulu?un nerede gizli oldu?unu ??rendim.(Mutluluk ??renmemektir) Fakat bunun i?inde ya?ay?p ??renmemiz gerekiyorsa, demekki bizler hi?bir zaman mutlu olamayaca??z.