:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: D?r?len ?l
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Enes bin M?lik (R.A.) anlat?yor: 'G?zleri g?rmeyen ya?l? bir han?m?n Saib ad?nda bir gen? o?lu vard?. Daha hayat?n?n bahar?nda olan bu delikanl? Medine vebas?na yakalanm??t?. Uzun zaman hasta yatt?. Bir g?n delikanl?n?n ziyaretine gittik. Fakat maalesef biz orada iken delikanl? ruhunu teslim etti. Bizde g?zlerini kapad?k ve ?zerine elbisesini ?rtt?k. ??imizden biri annesine:- Onun i?in Allah'a dua et. dedi. Annesi:
- Ama o ?ld?. dedi. Biz:
- Olsun sen yine de dua et. dedik. Bunun ?zerine kad?n ?ocu?un ayak ucuna oturdu, ayaklar?n? tuttu ve:
- Allah?m, ben isteyerek sana iman ettim. Senden korktu?um i?in, putlar? b?rakt?m. Arzumla s?rf senin i?in hicret ettim. Allah?m, puta tapanlar? bana g?ld?rme, g?c?m?n yetmeyece?i bu y?k? bana y?kleme.' diye dua etti.
Alah'a yemin ederim ki, kad?n s?z?n? bitirir bitirmez, ?ocuk ayaklar?n? k?m?ldatmaya ba?lad?. Sonra da y?z?nden ?rt?y? att?. Rasulullah (A.S.) ve annesi vefat edinceye kadar da ya?ad?.'

Mustafa Bahad?ro?lu Semerkand Dergisi