:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: arkada?lar O'nu tam anlam?yla anlatabildik mi? hadi buyrun yorumlar?n?z? bekliyorum
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
[COLOR="Magenta"] arakada?lar Hz.Muhammed (s.a.s) tam anlam?yla anlatabildik mi? yorumlar?n?z? bekliyorum.

benim yorumum: M.Fetullah G?lenden olacak;

"O?nu hakk?yla anlatamad?k!"
...., ba?kalar?n?n, ba?ka ?eyleri anlatt??? kadar O?nu anlatabilseydik -ki anlatamad?k- ba?kalar?n?n anlat?lmas?na imk?n verildi?i kadar O?nun anlat?lmas?na imk?n verilseydi ve sanata, hayata ait m?esseseler O?nu anlatmak i?in tam seferber olabilseydi, bug?nk? nesillerin g?nl?nde sadece O taht kuracak ve s?nelerde sadece O bulunacakt?...

Acaba biz, o sultanlara sultanl??? ??reten G?n?ller Sultan??n? istenilen ?l??de bilebildik mi? Sizi ne diye kar??t?raca??m? Be? ya??ndan beri ba??n? secdeye koyan ve O?nun boynu tasmal?, kap?s?n?n ?k?tmir?i oldu?unu s?yleyen ben, O?nu tam anlatabildim mi? Veya bildiklerimi size tam duyurabildim mi? B?t?n anlatma durumunda olanlara da soruyor ve kendimi de onlar?n aras?na katarak diyorum ki; yirminci as?r insanlar?n?n g?n?llerini co?turacak kadar o g?n?llere fer veren Efendiler Efendisi?ni acaba kendi k?ymeti ?l??s?nde anlatabildik mi?..

Hay?r! E?er be?eriyet O?nu tan?sayd?, O?nun i?in mecn?n olur, yollara d??erdi; ruhlar? O?nun y?d-? cem?li sar?nca burnunun dire?i s?zlar ve g?zleri ya?larla dolard?, dolard? da, O?nun p?k semtine, peygamberlik d?nyas?na, tertemiz iklimine girebilmek i?in ?rperir, O?nun a?k?n?n ate?iyle yanan kalbinin k?llerine hayat gelsin diye r?zgar?n ?n?ne kat?l?r ve hep oraya do?ru s?r?klenirdi...?

[/COLOR]

blue_belial

Anlatmak ıcın anlamak
Anlamak ıcın yasamak
Yasamak ıcın yapmak gerek
Anlatamadıkda, Anlayamadıkda.
(keske guzel bı cevabımız olsaydıWink
tam anlam?yla anlat?ld? diyebilemem nedeni ?u bir ?m?r yetmez o SULATANLAR SULTANINI anlatmaya ama en g?zel ?ekilde anlatmak i?in ?aba sarf ettiniz ALLAH raz? olsun
ama anlat?lacak en g?zel ?eklilde anlat?ld? bence ama bu anlayan?na g?rede de?i?ir
te?ekk?rler arkada?lar size papatya prensesi ve blue belial

arkada?lar herkes okuyup ge?mesin yorum yazs? ?st?n k?r? bir konu de?il bu

blue_belial

Smile cok sagol kardesım
yıne bı sozle karsılık verıcem sana
Iyı olamıyoruz, ama ıyılerı ve ıyılerın (sızın) yaptıklarını Allah ıcın sevıyoruz.
ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol (MEVLANA)

diyor MEVLANA ama biz işimize geldiği gibi oluyoruz ne görüündüğümüz gibi oluyoz nede olduğumuz gibi görünüyoz işimize uygun konum bulup sıyrılıyoruz...
ALLAH HEPİMİZİ ISLAH ETSİN
amin in?allah ge? olamdan ger?ekleri idak edebilelim...
█▒♥█♥▒▒╬▒▒█▒▒▒█ALLAH RAZI OLSUN ▒▒▒▒♥█♥▒▒▒╬▒▒█
amin cümlemizden içinde seninle beraber Smile
ArkadaŞlar Hepİnİzden Allah Razi Olsun Ama Onu Anlatmaya Ne SÖz Nede Kelİmeler Yeter Bence Onu Anlatabİlmek İcİn Onun SÖyledİklerİnİ Onun Tavsİye Ettİklerİnİ Yerİne Getİrmemİz Gerekİr Bence Bu Benİm DÜŞÜncem EĞer Onun Yolunda Gİdersek Onu Temsİl EtmİŞ Oluruz Gercİ Bunu Bu Zamanda Yapabİlmek Cok Zor Allah Yardimcimiz Olsun
maynax men Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Arkada?lar Hep?n?zden Allah Razi Olsun Ama Onu Anlatmaya Ne S?z Nede Kel?meler Yeter Bence Onu Anlatab?lmek ?c?n Onun S?yled?kler?n? Onun Tavs?ye Ett?kler?n? Yer?ne Get?rmem?z Gerek?r Bence Bu Ben?m D???ncem E?er Onun Yolunda G?dersek Onu Tems?l Etm?? Oluruz Gerc? Bunu Bu Zamanda Yapab?lmek Cok Zor Allah Yardimcimiz Olsun
arkada??ma kat?l?yorum arkada?lar maleseff m?sl?manl???m?z?n de?erini bilemiyoruzkii peygamberimiz s.a.v. anlat?aya ?al??al?mm
Sayfalar: 1 2