:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Dua ve Allah?? anmak m??minin z?rh?d?r
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
[COLOR="Red"]
duafv4.jpgAllah?? anarsak O?nun da bizi anaca??n?, gafillerden olmay?p sabah ak?am yalvararak Rabb?imizi anman?n gereklili?ini, Allah?? ?ok zikredersek kurtulu?a eri?ece?imizi, Allah?? ?ok hat?rlayan kimselerden olursak Allah??n bize b?y?k m?kafatlar haz?rlad???n?, dile hafif sevab? fazla olan dualar?, ?zerine g?ne? do?an her?eyden hay?rl? olan duay?, g?nde y?z ve on sefer s?ylenmesi gereken dualar?, Allah??n en ?ok ho?land??? duay?, g?klerle yerin aras?n? sevapla dolduran duay?, ki?inin kendisi i?in ve Allah i?in yapmas? gereken dualar?, namazdan sonra yap?lacak dualar?, namazda tahiyyattan sonra okunacak dualar?, r?ku ve secdede okunacak dualar?, Ras?lullah??n secdede okudu?u dualar?, y?z defa S?bhanallah demenin bize bin sevap kazand?raca??n?, her bir eklem i?in sadaka verilmesi gerekti?ini ve her t?rl? zikrin de sadaka olabilece?ini, kat kat sevap kazand?ran zikrin ne oldu?unu, zikredenle zikretmeyenin fark?n?n ?l?yle diri gibi oldu?unu, Rabb?imizi nas?l anarsak O?nun da bizi o ?ekilde anaca??n?, Allah?? ?ok hat?rlayanlar?n ?ne ge?eceklerini, zikrin ve duan?n en faziletlisinin ne oldu?unu, cennette bir hurma a?ac? diktiren zikrin ne oldu?unu, cennetin a?a?lar?n?n neden ibaret oldu?unu, zikrin her ?eyden hay?rl? oldu?unu saymaya gerek kalmaks?z?n s?ylenecek duay? ve cennet hazinelerinden bir hazineyi ??renece?iz.

RABB??M?Z (cc) B?Z? KUR?AN?INDA KEND?S?N? ANMAYA ?A?IRIYOR

?... Allah?? anmak ve devaml? hat?rda tutmak ??phesiz en b?y?k ibadettir...? (Ankebut: 29/45)

??yleyse siz, b?t?n zamanlar?n?zda Beni an?n, Beni akl?n?zdan ??karmay?n ki Ben de sizi her an ba???lamak ve sevap vermekle anay?m...? (Bakara: 2/152)

?Rabb?ini al?akg?n?ll?l?kle, korku ve duyarl?l?k i?inde sesini y?kseltmeden, sabah ak?am zikret ve sak?n umursamaz kimselerden olma...? (Araf: 7/205)

?... Allah?? namaz d???nda da daima hat?rlay?n ki mutlulu?a eri?ebilesiniz.? (Cuma: 62/10)

?Ger?ek ?u ki Allah?a teslim olmu? b?t?n erkekler ve kad?nlar, inanan b?t?n erkekler ve kad?nlar, kendini ibadet ve taata vermi? erkek ve kad?nlar, niyet ve davran??lar?nda do?ru ve samimi olan erkek ve kad?nlar, s?k?nt?lara g???s geren erkekler ve kad?nlar, g?n?lden hu?u ile Allah?tan korkan erkekler ve kad?nlar, sadaka veren erkekler ve kad?nlar, nefislerini kontrol edip her ?eyden ka??narak oru? tutan erkekler ve kad?nlar, iffet ve namuslar?n? koruyan erkek ve kad?nlar, Allah?? durmaks?z?n ?ok?a anan erkek ve kad?nlar var ya, i?te onlara Allah ba???lanma ve b?y?k bir m?kafat haz?rlam??t?r.? (Ahzab: 33/35)

?Ey iman edenler, Allah?? ?ok?a an?n ve g?ndeminizden hi? ??karmay?n ve sabah ak?am O?nun ?an?n? y?celtin. O Allah ki sizi karanl?klardan ayd?nl??a ??karmak i?in, ?zerinize rahmet etmekte, melekleri de size ba???lanma dilemekte. ??lerinizin d?zg?n gitmesi i?in dua etmektedirler...? (Ahzab: 33/41-43)

--------------------------------------------------------------------------------

Her g?n mutlaka okumam?z gereken dualar

Eb? H?reyre (rad?yallahu anh)?den rivayet edildi?ine g?re Res?lullah (sas) ??yle buyurdu:

* ?Dile hafif, m?zana kondu?unda a??r gelen ve Rahm?n olan Allah?? ho?nut eden iki c?mle vard?r: S?bh?nall?hi ve bi-hamdih? s?bh?nall?hi?l-az?m: Ben Allah?? ul?hiyyet makam?na yak??mayan s?fatlardan tenzih eder ve O?na hamd ederim. Ben Y?ce Allah?? ul?hiyyet makam?na yak??mayan s?fatlardan tekrar tenzih ederim.? (Buh?r?, Daav?t 65, Eym?n 19)

* Yine Eb? H?reyre (rad?yallahu anh)?den rivayet edildi?ine g?re Res?lullah (sallallahu aleyhi ve sellem) ??yle buyurdu:

* ?S?bh?nall?hi velhamd?lill?hi vel? il?he illallah? vall?h? ekber demek, benim i?in, ?zerine g?ne? do?an her ?eyden daha k?ymetlidir.? (M?slim, Zikir 32)

* Yine Eb? H?reyre (rad?yallahu anh) Res?lullah (sallallahu aleyhi ve sellem)?in ??yle buyurdu?unu s?yledi:

* ?Bir kimse her g?n y?z defa, ?l? il?he illallah? vahdeh? l? ?er?ke leh, leh??l-m?lk? ve leh??l-hamd? ve h?ve al? k?lli ?ey?in kad?r? derse, on k?le ?z?d etmi? kadar sevap kazan?r; ona y?z iyilik sevab? yaz?l?r; y?z g?nah? ba???lan?r; bu zikir o g?n ak?ama kadar o kimsenin ?eytandan korunmas?n? sa?lar. Bu zikri ondan daha fazla tekrarlayan kimse d???nda hi? kimse daha faziletli bir i? yapmam?? olur.? Res?l-i Ekrem s?z?ne ??yle devam etti: ?Bir kimse g?nde y?z defa s?bh?nall?hi ve bi-hamdih? derse, onun g?nahlar? deniz k?p??? kadar bile olsa hepsi ba???lan?r.? (Buh?r?, Bed???l-halk 11)

* Eb? Eyy?b el-Ens?r? (rad?yallahu anh)?den rivayet edildi?ine g?re Res?l-i Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) ??yle buyurdu:

* ?Bir kimse on defa, ?l? il?he illallah? vahdeh? l? ?er?ke leh, leh??l-m?lk? ve leh??l-hamd? ve h?ve al? k?lli ?ey?in kad?r? derse, ?sm?il (aleyhissel?m)?in soyundan d?rt kimseyi h?rriyetine kavu?turmu? gibi sevap kazan?r.? (Buh?r?, Daav?t 64)
Say?: 201
B?l?m: Hadis ve Dua

[/COLOR]
kardeş helal olsun sana başka bişey diyemiyorum devamını bekliyorum tşk ler
teşekkürler bu mükemmel yazıların için okuyanları az olsada
olsun bea az maz bulunsunda belki birgün biri merak ederde okur bunun icin karşılık beklemeyin arkadaşlar karşılığı zaten geliyor
█▒♥█♥▒▒╬▒▒█▒▒▒█ALLAH RAZI OLSUN▒▒▒▒♥█♥▒▒▒╬▒▒█