:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Az?z Y?ld?r?m?n 28.11.07 Hurr?yet Gazetes?ne karalamalar ?c?n verd?g? demec
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

blue_belial

[b]"Federasyonun komplosudur"[/b]

Fenerbah?e Spor Kul?b? Ba?kan? Aziz Y?ld?r?m, Star TV'ye konu?an Cihan Oskay'a ve ortaya at?lan iddialara b?y?k tepki g?sterdi. Y?ld?r?m, Cihan Oskay'?n iddialar?na kar?? H?rriyet'e bir a??klama yapt?. Y?ld?r?m a??klamas?nda ?unlar? s?yledi; "Bu ki?i kendisine sa?lanan maddi destek ile yakla??k 5 ay ?nce planlam?? bir senaryoyu ad?m ad?m i?lemi? ve sonunda olu?turdu?u komplo plan?n? ortaya d?km??t?r. Hedef bellidir. Hedef ba?kan ?zerinden Fenerbah?e'yi y?pratmak, ?n?n? kesmek, a?a?? ?ekmektir. Bu amac?n, kime ne fayda sa?lad??? kamuoyunun takdiridir. Kendisi ile mahkemede hesapla?aca??z. Bu komplo, organize bir su?tur ve bu su?un t?m failleri yakalanmal? ve kanun ?n?nde cezaland?r?lmal?d?r.
Ayn? televizyon kanal?nda hat?rlanaca?? ?zere bug?n hala "Futbol Federasyonu y?neticisi olan Tahir K?ran, "Haluk Ulusoy, F.Bah?e'yi 100. y?l?nda ?ampiyon yapmayacak" haberleri ?zerine kar?? kampanya olarak, kamuoyuna 2005-2006 y?l?nda G.Saray'?n rakiplerine, F.Bah?e'nin te?vik primi verdi?ini iddia etmi?, daha sonra da kul?b?m?z ve camiam?z?n b?y?k tepkisi ?zerine s?ylediklerini yalanlam??t?.
Ancak bu yalanlaman?n ard?ndan Tahir K?ran ile r?portaj? yapan gazeteciler, F.Bah?e Haysiyet Kurulu'na bu konu?man?n aynen bu ?ekilde yap?ld???n? teyit etmi?ti. Bu nedenle, bug?n kar?? kar??ya kald???m?z komplo, daha ?nceki bu ?eli?kili ve yalan dolu a??klamalarla ba?lat?lan kampanyan?n halen s?rd???n?n g?stergesidir.
?al??ma yapmazlar
?imdi biraz geriye gidelim, Tahir K?ran'?n tam bu a??klamalar? yapt??? zamanla (ligler yeni ba?lam??t?), bu yeni iddialar?n alt yap? ?al??malar? (telefon kay?tlar?) ne enteresan ki ayn? zamanlara rastl?yor. Bu yay?n?n yap?ld??? zamanlama da ?ok d???nd?r?c?d?r. ??nk? yeni iftiralar?n at?ld??? zamana dikkat edin. Pazar g?n? Trabzonspor ile oynam???z. Berabere de bitebilirdi, kaybedebilirdik de... (Bu sonu?lar onlar?n daha ?ok i?ine gelecekti) Pazartesi yay?n yap?l?yor, per?embe g?n? Celta Vigo, pazar g?n? de G.Saray ma?? var. ?stelik federasyon ile ilgili se?im ?al??malar?n?n ?ok k?z??t??? bir haftaday?z.
Federasyonun bu konuda herhangi bir ad?m ataca??n? d???nm?yorum. Daha ?nce ya?ad???m?z benzer durumlar ve yapt???m?z ?ikayetlerde federasyon, kar?? taraf?n yalanlamas?n? yeterli g?rm?? ve yasal hi?bir i?lem yapmam??t?r.
Buradan devlete sesleniyorum. Bu iddiay? ortaya atan adam derhal devletimizin yetkilileri taraf?ndan bulunup, emniyete al?nmal? ve bu komplonun b?t?n detaylar? ayd?nlat?lmal?d?r. Devletimiz ge? kalmadan bu konuda derhal tav?r almal? ve ad?m atmal?d?r.
Organize su? var
Bu komplonun i?inde yer alanlar futbol i?indeki g?rev ve yetkileri ne olursa olsun derhal tespit edilerek haklar?nda yasal i?lem ba?lat?lmal?d?r. Kimse dokunulmaz de?ildir. Hi?bir hukuk sistemi kanunsuzlar? korumaz. Ortada organize bir su? vard?r...
F.Bah?e d??manlar? bug?n yeni bir strateji uygulamaktad?r. Sistemli bir ?ekilde y?r?t?len bu kampanya, ba?kan ve ba?kan?n ki?ili?i ?zerinde yo?unla?t?r?larak, Aziz Y?ld?r?m y?prat?lmaya ve yaln?z b?rak?lmaya ?al???lmaktad?r. Bu ?ekilde duyarl? F.Bah?e camias?n?n dikkati da??t?lmakta, asl?nda kul?be kar?? y?r?t?len kampanya ba?kan ?zerinden kamufle edilerek s?rd?r?lmektedir. Unutulmamal?d?r ki, ba?kan Fenerbah?e'nin ba?kan?d?r. Fenerbah?e camias? bu b?l ve y?net takti?ine kar?? dikkatli olmal?d?r... 100. y?l, d??manlar?n ba?ar?ya ula?mas? i?in son derece dikkatle se?ilmi? bir d?nemdir. B?y?k hedeflere ko?an kul?p, ba?kan?na y?nelik karalama kampanyas? ile durdurulmak istenmektedir.
Mutlaka cezaland?r?lmal?
Maalesef bu komplonun i?inde kendi ?ahsi ??karlar? i?in yer alan Fenerbah?eliler de ?nemli roller oynamaktad?r. Bu ?ah?slar ger?ek F.Bah?eliler taraf?ndan da ?ok iyi bilinmektedir ve bilinmelidir. ?nce F.Bah?e tarihine, ?imdi ise F.Bah?e'nin tarihi ba?ar?lar?na ve son olarak da F.Bah?e Ba?kan?'na y?nelik bu kampanyan?n ard?nda Fenerbah?e'nin ba?ar? ve istikrarl? yap?s?ndan rahats?z olan muhalifleri vard?r. Bug?n son derece ?nemlidir. Kampanya bug?n ulusal bir kanal kullan?larak komploya d?n??m??t?r. Bu organize bir su?tur. Bu su?a kar??anlar mutlaka tespit edilmeli ve failleri cezaland?r?lmal?d?r.
Tarafl? bir yay?n yap?lm??t?r
Bu yay?n? yapanlar, tarafl? bir yay?n yapm??t?r. Bir gazeteci eti?i ve sorumlulu?uyla davran?lmam??t?r. T?m yalanlar ve iftiralar tek tarafl? yay?nlanm??, ?ahs?m ve kul?b?me bu konuda hi?bir ?ey sorulmam??t?r. Bu konuya herkesin dikkatini ?ekiyorum. B?t?n Fenerbah?elileri a?aca??m?z davaya m?dahil olmalar? yolunda ?a?r? yapaca??m. Y?zbinlerce F.Bah?eli dava a?mal?d?r.
Ali'ye para verilecek o da bize gol m? atacak?
"Ben parayla bu i?leri ??zebilecek g??te bir insan olsam, ge?en y?l Denizli'de kaybetti?imiz ?ampiyonlu?u ??zerdim. Ayr?ca Ali Akdeniz'e para verilecek ve Ali Akdeniz de bize gol atacak."
Haziran ay?nda Tahir K?ran (Futbol Federasyonu Y?netim Kurulu ?yesi) m??terek bir dostumuz arac?l???yla benden defalarca randevu istedi. Kendisini bir g?n davet ettim. Yan?mda karde?lerim ve o m??terek dostumuz vard?. Bana, "Ulusoy ile bar???rsam ?ampiyonlu?un garanti olaca??n?" s?yledi. Ben de benim Ulusoy ile herhangi bir arkada?l???m ya da dostlu?um yok ki, ona k?seyim. Benim derdim F.Bah?e'nin ve Fenerbah?eliler'in hakk?n? korumakt?r. Ben parayla bu i?leri ??zebilecek g??te bir insan olsam, ge?en y?l Denizli'de kaybetti?imiz ?ampiyonlu?u ??zerdim. Ayr?ca Ali Akdeniz'e para verilecek ve Ali Akdeniz de bize gol atacak. Cihan Oskay ne ofisime geldi, ne de ona para verdim. Ona ancak restaurant?na gitti?imde bah?i? vermi?imdir.
Y?ld?r?m'dan 6 isimle bas?n toplant?s?
Fenerbah?e Ba?kan? Aziz Y?ld?r?m'?n yar?n bir bas?n toplant?s? d?zenleyece?i ve iddialara ayr?nt?l? bir yan?t verece?i ??renildi. Y?ld?r?m'?n bas?n toplant?s?na Cihan Oskay'?n iddialar?nda ismi ge?en Y?cel Uyar, Oktay Derelio?lu, Tamer Tuna, Tamer ?ebi, Ali Akdeniz ve Mustafa ?ebi'nin de kat?laca?? ??renildi.