:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: ba??rt?s?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4
[INDENT][b]Ba??rt?s?

Ne demekmi?
"Yasak!"
??iniz mi kalmad?
Yapacak?

Ne diye kar???rs?n?z
Sa??m?za-ba??m?za,
Bizi oyunca??n?z m? sand?n?z
Bak?p ya??m?za?

Sebebini anlatamayaca??n?z
?ocuk?a bir devrin hevesinden
Kar??n?zdaki en g?zel portreleri
Mahrum ettiniz ?er?evesinden!

Kim demi?, ki:
"Ba??rt?s?yd? o!"
Ba??m?z?n -renk renk-
S?s?yd? o!

Alt?nda sa?lar?m?z,
Arkadan, ne ho? sarkard?;
Kimimizde -?rg? ?rg?- sarma??kla??r...
Kimimizde, su olup akard?!

?u, bu n?m?na "Yasak!" demi?
Bulundunuz, tezelden;
Ne olurdu, anlasayd?n?z biraz da,
G?zellikten, g?zelden!

Siz, bizden de?ilsiniz,
Tan?m?yoruz hi? birinizi,
?ekin ba??m?zdan
Ellerinizi!

Bir gericilik tutturmu?sunuz;
Gericilik de?il, T?rk'?n k?y modas?d?r bu...
?stelik, ninemizin ba??m?zda
Ta??d???m?z hat?ras?d?r bu!

Dediniz: "??kacak ba??n?zdan
Ba??rt?n?z!"
Al?n -?yleyse- onunla
Y?z?n?z? ?rt?n?z!

Arif Nihat Asya [/b]

[/INDENT]
Helal dostum s?perrr paylas?m eller?ne saql?k..Fazla s?ze qerek yoq...
Tesekkürler canim paylasimin icinSmile

Bu basörtüsüsü meselesi baya ciddilesiyor....!!!
Ama ben ölürümde cikarmam basörtümü......
başörtüsüne kesinlikle karşı değilim ama Türkiye'de olaylar öyle bi hal aldı ki başörtüsü siyasi propaganda aracı olarak kullanılıyor..işte buna sonuna kadar karşıyım kendi adıma Wink

milyonlarca insan ayırılamayacağına göre,ve hepsinin düşüncesini de bilemeyeceğimize göre kamusal kurumlardaki yasağı destekliyorum Wink
Katiliyorum arkadas +1
s?zlerine kat?lm?yorum PunisheR karde?im! BAz? kesimler, bunu istismar ediyorsa inananlar?n su?u ne??? ?nan? ?ekille belli olursa biz ne yapal?m? amann bizi tan?mas?nlar diye ?rt?m?z? m? a?al?m? Ona kal?rsan bu devirde birileri her?eyi istismar ediyor onlar y?z?nden bildiklerimizden ve inan?lar?m?zdan VAZMIGE?EL?M?

?zg?r_ya?ar?m karde?im payla??m?n harkuladeee ALLAH RAZI OOLSUN Smile ben de sana +1 de?il +100 veriyorum Smile Smile
Ba??rt?s? dediniz ?u dediniz bu dediniz milleti birbirine d???rd?n?z. Sonra ??k?p biz ?zg?rl?kler ?lkesiyiz dedik. Herkes inanc?na g?re ya?ar kar??may?z dediniz. Osmanl? torunuyuz onlar gibi yapar?z dediniz AMA asla Osmanl? gibi yapmad?n?z. Demokratik bir ?lkeyiz dedik ama insanlar?n ya?ant?lar?na s?n?r koyduk.?NSAN hakk? dedik ama onu en ?ok bizim dinimiz emretti kul hakk?yla gelmeyin diye RESULLAH a??klad? veda hutbesinde ama biz en ?ok kul hakk?n? ald?k ?imdi soruyorum size.... Hristiyanlar boyunlar?nda dinlerinin simgesi ha?la devlet dairesinde ?al???yor ama imanl? bir bayan? ba??rt?s? tak?yor diye devlet dairesinde ?al??mas?na izin vermediniz. namz k?lan? d??lad?n?z kiliseye davet edeni alk??lad?n?z ... Zaaman geldi e?itim hakk?n? ba? ?rt?s?n? bahane ederek elden ald?n?z e?er bunlar? yap?ta vicdan?n?z s?zlamd?ysa size s?ylenecek s?z yok........

Buraya ?ok ?ey yaz?l?r ama forumdan at?lmak var gerekirse onuda g?ze al?r bir?ok ?eyi yazar?z

Mehmet AK?F yazd? istiklal mar??n? y?llar ?nce ama hala siz orada yazanlar? anlayamad?n?zzzzzzz... OKuyun o sat?rlar? tekrar anlars?n?z nas?l bir mar??m?z var o zaman....
tesekkürler canim aynen
varmıydı önceden böyle sorunumuz varmıydı işimize karışan varmıydı annemizin bacımızn başına elini uzatan yoktu elbet bende severim ATATÜRK'Ü sanmayın düşmanım ona açıp okuyun kitapları nedemiz atamız bu konuda zamanında sadece çarşaf yasaklanmış bilmiyormuydu atamız başörtüsünü yasaklamayı bilmiyormuydu söyleyin bakalım sizin düşünemediklerinizi düşündüğü için hiç bir yasak konulmadı bu konuda... Eminim ki ATATÜRK çıkıp gelse yeniden başa emin olun ki bir çok baş giderdi bu dünyadan emin olun... ATATÜRK ŞU HALİMİZE ÇOOOK ÜZÜLÜRDÜ EMİN OLUN söyleyin bakalım bana KİMDİ ÇANAKKALEDE CEPHANE TAŞIYAN NENE HATUNLAR DEĞİLMİYDİ TAŞIYANLAR BAŞÖRTÜSÜ BAŞINDA ŞİMDİ ÇIKMIŞ BUNU YASAKLADIK DİYORSUNUZ ASLINI İNKAR EDEN BİZDEN DEĞİLDİR UNUTMAYIN GARDAŞLAR
Kim demi?, ki:
"Ba??rt?s?yd? o!"
Ba??m?z?n -renk renk-
S?s?yd? o!

Bir gericilik tutturmu?sunuz;
Gericilik de?il, T?rk'?n k?y modas?d?r bu...
?stelik, ninemizin ba??m?zda
Ta??d???m?z hat?ras?d?r bu!

Bu m?sralar?n sahibi de?ilsiniz,bunlardan dolay? sizi yarg?lamak yanl?? olur elbette..
Buraya bilin?li yada bilin?siz eklemi?siniz..
?rt? ba??m?z?n s?s? yada t?rklerin k?y modas? de?il Allah'?n emridir. Gerek anadolu halk? gerekse t?m m?sl?man kad?nlar onu bir s?s olarak de?il, Kur'anda ge?en

31 - M?min kad?nlara da s?yle: G?zlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. G?r?nen k?s?mlar? m?stesna olmak ?zere, zinetlerini te?hir etmesinler. Ba? ?rt?lerini, yakalar?n?n ?zerine (kadar) ?rts?nler. Kocalar?, babalar?, kocalar?n?n babalar?, kendi o?ullar?, kocalar?n?n o?ullar?, erkek karde?leri, erkek karde?lerinin o?ullar?, k?z karde?lerinin o?ullar?, kendi kad?nlar? (m?min kad?nlar), ellerinin alt?nda bulunan (k?leleri), erkeklerden, kad?na ihtiyac? kalmam?? (cins? g??ten d??m??) hizmet?iler, yahut hen?z kad?nlar?n gizli kad?nl?k hususiyetlerinin fark?nda olmayan ?ocuklardan ba?kas?na zinetlerini g?stermesinler. Gizlemekte olduklar? zinetleri anla??ls?n diye, ayaklar?n? yere vurmas?nlar. Ey m?minler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtulu?a eresiniz.

bu ayete binaen bir emir olarak alg?lam??lard?r.
Dikkatinize...
Sayfalar: 1 2 3 4