Rakkamların dili


0
1 share

ERKEK ARKADAŞINIZIN SİZE SÖYLEYEBİLECEĞİ 10 YALAN SÖZ

1- Evet sevgilim, bu kıyafet çok yakışmış
2- Ben hallederim
3- Saçmalama o kadının göğüslerine bakmıyordum
4- Seni aradım ama bulamadım
5- Sen istemedikçe cinsel ilişkiye girmek istemiyorum
6- Moralim bozuk değil, hic bir şeyim yok
7- Ben mükemmelim 8- Eski kız arkadaşımmı ? Idare ederdi
9- Bu kadınla hiç bir alakam yok
10- Sana hiçbir zaman yalan söylemem

ONUN YANLIŞ İNSAN OLDUĞUNU GÖSTEREN 11 İŞARET

1– Arkadaşlarınla plan yapmana sinirleniyor.
2– Sana gitiği yer ve kişiler hakkında yalan söylüyor.
3– Seni kendi arkadaşlarıyla yalnız bırakmıyor.
4– Seks konusundaseni rahatsız eden şakalar yapıyor.
5– Arkadaşlarına senin yanında kur yapıyor.
6– Ne zaman geçmişi hakkında sorular sorsan konuyu değiştiriyor.
7- Seni sevdiğini çok sık söylüyor ya da hiç söylemiyor.
8– Onu çok sık aramamanı söylüyor.
9– Seni diğer kişilerle kıyaslıyor.
10– Her seferinde özür dilemek için aynı şeyi bahane ediyor.
11– Doğum günü ve diğer özel günleri unutuyor.

SEVDİĞİNİZİ HEYECANLANDIRMANIN 13 YOLU

1- Sevgilinizin veya kocanızın pantalon cebine, ceketine, yastığına vs.. bir not bırakın. Uzerine akşama onu bir sürpriz beklediğini yazın, bu onu heyecanlandıracak ve eve erken gelicektir.

2- Onu bürosundan veya cep telefonundan arayıp onu cok özlediğinizi ve ne kadar sevdiğinizi söyleyin. Sürprizden onu meraklandırın ve heyecanlandırın.

3- Onun görmediği seksi bir resminizi ona email'leyin. Buna bayılacaktır.

4- Akşam eve geldiğinde, kapıyı üzerinizde sadece onun sevdiği iç çamaşırıyla açın, ve mutfağa doğru gidin. Meraklanacak ve saşıracaktır.

5- Daha evvelden hazirladiğınız yemekleri ve kırmızı şarabı yemek masasına gotürün. Romantik bir müzik açın. Mutlaka size dokunurak ve öperek salona eşlik edecektir.

6- Yemek sırasında ona sürprizden bahsedin ve meraklandırın. Sizi nelerin etkilediğini, heyecanlandırdığını, yatakta nelerden hoşlandığınızı, ve onun nekadar çekici olduğunu söyleyin. Mutlaka yemek çabuk bitecektir.

7- Yemekten sonra, onu öpmeye ve okşamaya başlayın. Ardından yavaş yavaş üstündekileri çıkartın. Elinize şarap bardağınızı alın ve yatakodasına doğru gidin. Mutlaka arkanızdan gelicektir.

8- Hiçbirsey söylemeden yatağa uzanın ve gelmesini bekleyin.

9- Parmaklarınızı kırmızı şaraba batırın ve onun dudaklarını ıslatın. Seks isteği artacak ve parmaklarınızı yalamaya başlayacaktır.

10- Erkeklerin en hassas bölgelerinden biri boyunları ve ayaklarıdır. Şarabı yudumladıktan sonra, ıslak dudaklarınızla boynuna öpücükler kondurabilirsiniz. Bu onu cok etkileyecektir.

12- Ayaklar ultrahassas bölgelerdir. Ayak parmaklarına masaj yapın, bu onu zevklendirecektir.

13- Erkekler yatakta adlarının söylenmesinden çok hoslanırlar. Aralıklarla onun adını mırıldanın. Bu onlara güven verir. Size zevk verdiğini bilmesi onu dahada heyecanlandırır.

EVLİLİĞİ SARSAN 6 CÜMLE

Evlilikte sorunlar ekonomik ve sosyo-kültürel konuma göre değişiyor. Üst gelir grubunu kişilik çatışması, alt grubu ise ekonomik problemler zorluyor. Sarfedilen bir cümle kriz yaratabiliyor.

Bu cümlelere dikkat!
İşte evliliği 'sarsan' cümleler: Üzerimde otorite kurma!, Bu akşam yemeğe çıkacağım, Çayım nerede kaldı?, Para getirmedim diye mi suratını asıyorsun?, Anneme her şeyi anlattım, Söze gerek yok uyuşamıyoruz!

Birbirinin severek de evlenseler pek çok çift, kısa bir süre sonra bir anda mutsuz olabiliyor. Hatta çiftlerin birbirine sarf ettiği öyle sözler var ki tartışmayı bir anda tetikliyor. Psikolog Dr. Kerem Doksat, farklı gelir gruplarından gelen evli çiftlerin, sorunlarını çözmek için başvurduğu uzmanlardan. Dr. Doksat, çiftlerin genellikle 'kadının talebiyle' kendisine başvurduğunu söylüyor. İşte Dr. Doksat'a göre evliliği 'sarsan' cümleler…

1- Üzerimde otorite kurma!
Maddi olarak birbirine bağımlı olmayan çiftler arasında ilk sürtüşme, otorite kavgalarıyla başlıyor. Farklı kişilik yapısına sahip olanlar evlendikten birkaç yıl sonra 'kişilik uyuşmazlığı' yaşayabiliyorlar. Ardından paylaşım azalıyor. .Başarılı kadın ve erkek arasında cinselliğin de anlamını yitirmesinden sonra çiftler evliliği bitirme noktasına gelebiliyor.

2- Bu akşam yemeğe çıkacağım.
Üst gelir grubundaki eşler arasında ikinci sırada gelen anlaşmazlık kıskançlık. Hem kadın hem de erkeğin işi gereği çıktığı akşam yemeği 2 tarafı da rahatsız eder. Her ne kadar birbirlerine güvenseler de, eşinin "başkasıyla yemeğe çıkacağı" fikri, kültür seviyesi yüksek çiftleri çıldırtıyor. Çiftlerin bu durumda kendisini eşinin yerine koyması öneriliyor.

3- Çayım nerede kaldı?
Karısının da çalıştığını önemsemeyen erkeğin hizmet beklemesi, kadında "Ben senin uşağın mıyım?' tavrını yaratıyor. Tekrarında ise ilişkiyi yıpranıyor, mutsuzluk başlıyor, kaçınılmaz son boşanmada ilk adım atılmış oluyor.

4- Para getirmedim diye mi suratını asıyorsun?
Özellikle ekonomik krizin ardından yaşanan olumsuzluklardan biri de çiftlerden birinin işsiz kalması. Özellikle erkeğin işten çıkarılması ve birkaç ay işsiz kalması durumunda işin rengi değişiyor. Kadın, farkında olmadan üstünlük taslıyor, erkek alınganlık gösteriyor… Sürekli bir tartışma ortamı başlıyor…

5- Anneme her şeyi anlattım
Özellikle alt sınıfın yaşadığı karı-koca problemlerinin temelinde kadın ya da erkeğin yaşadığı sorunları anne, teyze gibi kendisine yakın bildiği çevresindeki kadınlara anlatması geliyor. Anlatılan her soruna karşı kafa karıştıran öneriler gelmesi evli çiftin birbirine karşı 'bilenmesine' ve evliliğin çıkmaza girmesine neden oluyor.

6- Söze gerek yok uyuşamıyoruz!
Gelir grubuna ve sosyo-kültürel yapıya bakmaksızın çiftlerin yaşadığı önemli bir problem de cinsel uyuşmazlık. Özellikle evlilikten önce cinsel deneyimi yaşamayan kadından, erkeğin fazla şey beklememesi gerekiyor.

EVLİLİĞİNİZİ KURTARMAK İÇİN

* İster iş ister ev kadını olun eşinizi asık suratla karşılamayın. Asık surat muhtemel bir tartışmayı tetikler.

* Eğer eve önce gelen erkekse, sıcak bir 'hoşgeldin' kadını da mutlu eder.

* Ev ya da çocuklarla ilgili herhangi bir problemi eşiniz eve girer girmez söylemeyin. Yemekten sonra 'eşref' saatini bekleyin.

* Erkekler, özellikle el, ağız ve ayak bakımının kadın için önemli olduğunu unutmamalı.

* Çiftler, sorunlarını karşılıklı konuşmalı, paylaşmalı.

* Çiftler birbirlerine kızmanın ve tartışmanın kolay yol olduğunu, bunun mutluluk getirmeyeceğini unutmamalı.

* Karı-koca sinemaya gitmek, dostlarla biraraya gelmenin yollarını aramak veya haftasonu pikniğe gitmek ilişkiyi yumuşatır, sorunların daha rahat halledilmesini sağlar.

24 SAATTE VÜCUDUMUZDA NELER OLUYOR

İnsanoğlu 24 saatte 24 kez değişir. Hem ruh hali hem de vücut ısısı, tansiyon, kalp atımı, hormonlar sürekli değişim halindedir. Biologlar, doktorlar ve farmakologlar bu olağanüstü duruma kronobiyoloji adını veriyorlar.

İşte 24 satte vücudumuzda olanlar:

06.00 
Kortizon salgılamasıyla organızma uyanır. Bu uyanma vücut için kendini yavaş yavaş kalkmaya hazırlama işaretidir. Metabolizma hareketlenir ve o günün işleri için enerji ve protein hizmete hazır olur.

07.00 
Vücut hala zayıf bir safhadadır. Bu nedenle bu saatte spor yapmaktan kaçının. Çünkü kalbe ve dolaşıma gereksiz yüklenmiş olursunuz. Spor yerine güzel bir kahvaltı edin, çünkü sindirim organları bu saatte iyi çalışır. Karbonhidratlar bizim için yararlı olacak enerjiye çevrilir. (Geceleri ise yağlar)

08.00 
Bu saat cinsel yaşamınız için en iyi zamandır. (Geceleri değil). Çünkü bezler fazla miktarda hormon salgılarlar. Romatizması olanlar uzuvlarındaki ağrıyı günboyu daha kuvvetli hissederler. Sigara tiryakileri için de durum farklı değildir. Kahvaltı sigarası damarları her zamankinden daha fazla daraltır.

09.00 
Vücudun dinç, kuvvetli olduğu saattir. Herhangi bir hastalık için iğne olacaksanız bu en doğru zamandır. İğnenin ateş ve şişme gibi yan etkileri ender olarak görülür, vücudumuz röntgen ışınlarına karşı daha dirençlidir.

10.00 
Organizma şimdi faaliyete, harekete hazır durumdadır. Fazla enerjiktir, vücut en fazla ısısına ulaşmıştır, verimliliğimiz en üst düzeydedir. “Kısa sure belleği” iyi durumdadır. İnsan yaratıcı ve dinamik olur. Fakat dikkat edilecek nokta şudur; saat 10.00 ile 12.00 arası enfarktus olaylarına sık rastlanır.

11.00 
Vücudumuzun tam formunda olduğu bir saattir. Kalp ve dolaşım o kadar zinde durumdadır ki yapılan muayenelerde kalpteki bir bozukluk gözden kaçabilir. Verimli olmaya programlanmışızdır. Hazır cevaplık ve özellikle hesap işleri, matematik ödevleri rahat ve iyi bir şekilde, zorlanmadan yapılabilir.

12.00 
Vücudun dinlenmeye ihtiyaci vardır. Dikkat azalır ve insani uyku basar. Midedeki asit miktari fazlalaşır. (Hatta birşey yemesek bile) Beyindeki kan akımı azalır. Çünkü kan sindirim organlarını desteklemesi için mide tarafindan kullanılır. Öğle uykusu uyuyabilen kişilerde istatistiklere göre enfarktuse yüzde 30 oranında az rastlanır.

13.00 
Vücut formdan bir hayli düşmüştür. Verimlilik gün ortalamasının yüzde 20 aşağısındadır. Bütün organlar en alt düzeyde çalışır, sadece safra öğle yemeğini hazmettirmek için faaliyettedir.

14.00 
Kendimizi bitkin hissederiz. Çünkü tansiyon ve hormon düzeyi düşmüştür. Diş doktorundan korkan kişi doktora bu saatte randevu almalıdır. Çünkü bu saatte acıyı daha az hissederiz. Lokal anestezi uzun süre devam eder (30 dk.). Sabahları bu süre 12 dk., aksamları ise 19 dk.'dir.

15.00 
Yeni işlere hazır olun. Enerjimiz geri gelmiştir, ellegimiz tam formundadir. İkinci kez verimliliğe yaklaşırız ama bu verimlilik sabahkinden azdır.

16.00 
Spor faaliyetleri için en iyi saattir. Tansiyon ve dolaşım çok iyi durumdadır. Antremanlar için de en iyi zamandır. Asit önleyici ilaçların etkisi bu saatte çok iyidir.

17.00 
Organların faaliyeti üst düzeydedir.Kuvvetimiz artar, oksijenin harcanması fazlalaşır. Böbrekler ve mesane özellikle çok calışır. Tırnakların ve saçın en çabuk uzadığı zamandır. Fakat mide ülseri olan hastalar için durum kritiktir. Öğleden sonra geç saatlerde ve akşamın ilk saatlerinde midedeki asit miktarı fazlalaşır. Saat 17.00'ye doğru mide kanamasından dolayı hastaneye gelenlerin sayısı artar.

18.00 
Akşam yemeği için iyi bir saattir .Pankreas bu saatte özellikle aktiftir. Karaciğer bile alkole karşı her zamankinden daha hoşgörülü ve dayanıklı sayılabilir.

19.00 
Kanbasıncı ve nabız genellikle bu saatte tembelleşir. Bu nedenle kan basıncı düşüren ilaçlar konusunda dikkatli olmalısınız, bu ilaçlar tehlikeli olabilirler. Sinir sistemi üzerinde etkili olan ilaçlarin tesiri de bu saatte fazladır.

20.00 
Karaciğerdeki yağ düzeyi düşer ve kirli kan kalbe her zamankinden daha fazla akar. Allerjisi olanlar ve astımlilar ilaclarini bu saatte almalidirlar. Etkisi hemen görülür. Antibiyotiklerde az dozda alınsa bile etkileri en üst düzeyde olur.

21.00 
Sindirim organlarının günlük görevi sona ermiştir. Davetleri sevenler dikkatli olmalıdırlar. Gelen herşey midede sabaha kadar hazmedilmeden kalır ve bu durum tehlikelidir. Kalan yemekler barsak sahasındaki mukozaya hücum ederler. O yuzden bu saatte özellikle kilolu olanlar yemek konusunda dikkatli davranmalıdırlar.

22.00 
Bu saatte vücudumuzun polisi akyuvarlar özellikle aktiftirler. Dozu azaltılması gereken ilaçlar için bu çok elverişli bir saattir. Bu ilaçlar yanlış zamanda alındığı takdirde enfeksiyon tehlikesi fazlalaşır. Sigara içenler de son sigaralarını içmelidirler çünkü bu saatten sonra vücut nikotin gibi zehirleri daha zor atar.

23.00 
Organizma gün boyunca aktif birşekilde faaliyet gösteren stress hormonunun salgılamasını durdurur. Bu saatte sakinleşiriz, rahatlarız, gevşeriz. Tam dinlenme saatidir. Metabolizmanın faaliyeti en alt düzeydedir. Tansiyon, kalbin atımı ve vücut ısısı düser. Gebelerde doğum sancıları çoğunlukla bu saatte olur. Çünkü sancıya neden olan gebelik hormonlarının salgılanması üst düzeydedir.

24.00 
Uyuduğumuz sırada deri hücreleri durmadan çalışır, gündüz olduğundan daha sık bölünürler. İlk rüya safhası başlar, yarım saat içinde rüya görmeye başlarız.

01.00 
Verimliliğimiz en alt düzeydedir. Bu saatte hala çalışanlar hata yaparlar, dikkat son derece azalır. Çünkü vücut kendini uyumaya programlamıştır, kısa zamanda en derin uykuya dalınır.

02.00 
Araba kullananlar bu saatte çok dikkatli olmalıdırlar. Çünkü görme zayıflar, tepkiler yavaşlar. Bu nedenle trafik kazaları bu saatte daha fazla olur. Vücut soğuğa çok hassastır, çabuk üşür. Fakat derimiz acıya karşı fazla hassas değildir.

03.00 
Bedensel ve ruhsal olarak karanlık bir safhadır. Melatonin hormonunun salgılanması tembel ve kararsız yapar. İntihar edenlerin sayısı fazlalaşır.

04.00 
Stres hormonundan enerji kazanırız. Enfarktus krizleri saat 04.00 ile 06.00 arasında özellikle fazladır. Çünkü kan basıncı oldukca yükselir, damarlar gerilir. Gebe kadınlar için de doğum yapma olasılığının en yüksek olduğu zamandır.

05.00 
Bu saatte vücuttaki erkeklik hormonu salgılanması artar. Stress hormonun konsantrasyonu bizi faaliyete geçirmiştir. Bu hormon gündüz değerinin tam altı katına çıkar. Vücudumuz harekete geçer kaybolan enerji yeniden geri gelir. Artık yeni bir güne başlamak için hazırızdır


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da paylaş!

0
1 share

Tepkin Nedir ?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Leader

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Göndereceksin ?
Normal Gönderi
Resim ve video ekleyebileceğiniz düz yazı
Sıralı Liste
Numaralandırılmış sıralı görsel ve metinsel liste
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı